"Zeptali se nás, zda bychom nechtěli otevřít Cube Store. V Německu je to nejvyšší level prodeje Cube a v Česku nic takového není. Byli jsme úspěšní prodejci a zároveň to pro nás byla výzva. Měli jsme chuť do toho jít a v úterý 22. února jsme otevřeli," říká manželka majitele Tereza Gašková.

V karlovarské prodejně najdou zájemci doslova vše potřebné na kolo od této firmy. Na své si přijdou běžní uživatelé i závodní jezdci. Firma se snaží mít zboží na skladě tak, aby mohl zákazník ihned odjet se svým produktem. Pokud ne, snaží se ho prodejci dodat zákazníkovi v co nejkratší možné době.

Někteří z místních začali varovat řidiče před zloději. Na snímku parkoviště u bývalé hygieny.
Sokolováci zuří. Zloději jim z aut odřezávají katalyzátory

Nově sídlí firma v Tuhnicích v Západní ulici. Mnozí Karlovaráci znají objekt jako bývalou restauraci U Stadionu

Po pádu komunismu tam byla otevřena diskotéka, kam rádi vyráželi mladí. Sláva zařízení ale začala se střídajícími se majiteli postupně upadat. Následně se tam otevřela herna či pizzerie, zákazníci se sem ale už příliš nehrnuli. A tak zůstal dům nevyužitý.

Pavel Gašek, spolu se svým týmem, tam vybudoval prodejnu jízdních kol Cube Store, která je tou úplně první v České republice. Zákazníkům podnikatel slíbil, že i když trvá celosvětová krize na trhu s jízdními koly a ta jsou stále naprosto nedostatkovým zbožím, prodejna se bude snažit mít dostatek sortimentu. Velkou výhodou je i fakt, že má prodejna parkoviště pro zákazníky, což jistě ocení nejen ti karlovarští. "Dlouho jsme hledali v Karlových Varech vhodné prostory, nebylo to vůbec jednoduché, až se nabídla možnost odkoupit bývalou restauraci U Stadionu. Je na velmi dobrém místě, navíc jsme u ní mohli vybudovat větší parkoviště pro zákazníky," potvrdil Gašek.

Ten zároveň potvrdil, že jde nejvyšší level monobrandigového prodeje největšího evropského výrobce kol Cube a obchod s nejširší nabídkou kol, ebiků a příslušenství u nás. V rekonstruovaných prostorách bývalé restaurace s tanečním sálem vznikla nová prodejna o rozloze 450 m2. 

Oficiální otevření prodejny provedl Pavel Gašek a Tereza Gašková majitelé prodejny, Radoslav a Radek Krummerové jednatelé společnosti Cyklosport RIK, což je importér značky Cube do ČR) a zástupce výrobce z Německa pan Chris Archer. Z jeho úst mimo jiné zazněla velká pochvala Pavlu Gaškovi za vytvoření jednoho z nejlepších Cube Store na velmi vysoké úrovni. Úterní akci podle majitelů velmi povedeně a vtipně moderoval Marek Eben. Na slavnostní otevření byli pozváni hosté z řad architektů, bankovních ústavů, stavebních firem, představitelů města Karlovy Vary i prodejci značky kol Cube z jiných části naší republiky. A cyklistickou atmosféru podtrhli svých exhibičním trialshow mistři svého oboru Vlastislav Kabeláč Čiháček a Martin Šimůnek.