Počáteční zmatky, které souvisely s novým zvykem lidí jezdit právě sem už odezněly a i když se i nadále zdálo, že se naleznou určité další nedostatky, praxe zatím stále dokazuje, že nové prostory i lokace úřadu práce svědčí. Největší předností nové budovy je větší komfort a přehlednost.

„Zatím jsme nezaznamenali žádné stížnosti, že by zde některý z klientů někde nemohl něco najít nebo nebyl obsloužen. Samozřejmě, že se vždy najde někdo komu se nelíbí čekat ve frontě, ale když se na pracovníky úřadu nahrne několik lidí naráz, je jasné, že se nedá stíhat vše. S tím byl problém i dříve ve starých prostorách," uvedl Jiří Jiránek, vedoucí kanceláře ředitele.

„Očekávali jsme, že největší zkouškou nového úřadu práce budou kritická období na konci a na začátku školního roku, kdy se objevuje spousta nových klientů z řad absolventů škol," pokračoval Jiránek.

„Systém však nekolabuje a vše běží tak, jak má a lidé jsou naopak spokojeni s novou podobou úřadu. Řekl bych, že přesun úřadu prospěl a svůj účel plní," doplnil Jiří Jiránek.

Třípatrová budova úřadu práce v administrativním areálu hejtmanství stála něco kolem dvaaosmdesáti milionů korun a to i včetně veškerých náležitých dokumentů a nábytku. Je proto důležité, že lidem slouží tak jak má a nabízí jim veškerý komfort.