VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úřednické hlavy padají dál. Na řadě je šéf Infocentra Dietz

Karlovy Vary - Pro Ivanu Doubovou, jejíž odbor radní zrušili, není vedoucí funkce na radnici k dispozici

21.4.2011 3
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Kozohorský

Změny ve vedoucích funkcích na karlovarském magistrátu budou pokračovat. Už tento pátek se sejde správní rada karlovarského Infocentra, která projedná výběrové řízení na ředitele této obecně prospěšné společnosti města. Tento post dosud zastává bývalý zastupitel Jiří Dietz (ČSSD), ovšem primátor Kulhánek už nyní naznačil, že o jeho odchodu je téměř rozhodnuto.

„Infocentrum by se mělo stát koordinátorem akcí pro lázeňství, cestovního ruchu a propagace města. Veškerou tuto agendu chceme soustředit do jednoho bodu. Ředitelem by měl proto být výkonný manažer se znalostí celé problematiky,“ zdůraznil primátor. Současný ředitel Jiří Dietz zatím není o chystaných změnách informován. „Oficiálně nic nevím. O tom, zda se do výběrového řízení přihlásím, jsem zatím neuvažoval,“ uvedl.
První krok k inovaci Infocentra už radní učinili. Zrušili odbor kultury, lázeňství a cestovního ruchu. Kultura bude nově v gesci náměstka Jiřího Klsáka začleněná do odboru školství a tělovýchovy, zatímco lázeňství a cestovní ruch spadá pod primátora. Ten je ale zároveň členem správní rady Infocentra. Petr Kulhánek odmítl politické složení členů tohoto orgánu a vyzdvihl jeho odborné složení. Předsedou správní rady je opoziční zastupitel Richard Ullisch (ČSSD), jehož by údajně nepřekvapilo, kdyby byl odvolán, a členy jsou Libuše Hánová (ODS) a Dagmar Laubová (ODS). „Ta mi ale slíbila, že bude rezignovat,“ podotkl primátor. Správní rada Infocentra byla už za nového vedení města rozšířena o členy profesních svazů. Nově v ní zasedá Jiří Švaříček za Asociaci hotelů, Wolfgang Háma za Svaz léčebných lázní a Asociaci cestovních kanceláří zastupuje bývalý primátor Werner Hauptmann (ODS).

Kdo za koho?

Proti tomu se ale ostře ohradil předseda správní rady Infocentra Richrad Ullisch. „Osobně jsem hovořil s panem Hauptmanem, který o svém jmenování vůbec neví. Z toho důvodu ani já nesvolávám na pátek správní radu, jak mylně uvádí pan primátor, který nejspíš záhadným způsobem narychlo vyměnil obsazení správní rady.
Původně byli jmenování (viz zápis a usnesení rady města 22. 3. bod č.63a) Petr Kulhánek, Jiří Švaříček a Petr Masák. Já, jako předseda správní rady, jsem do dnešního dne nedostal informaci o tom, kdo se opravdu stal členem správní rady,“ uvedl Ullisch.

Doplnil, že informaci o rezignaci Dagmar Laubové také nemůže potvrdit, protože ona dle jeho informací rozhodně rezignovat nehodlá. „Nevím, z jakých informací pan primátor vychází, ale rozhodně nejsou pravdivé. Bohužel pan primátor se postavil do role nařizování a direktiv, což rozhodně nebudu akceptovat a zamlčovat korupční jednání také nebudu. Nevím, zda se včera na radě něco změnilo. Primátor nekomunikuje a stále se nevyjádřil k problému, který se týká výběrového řízení, jež bylo za minulého ředitele pana Masáka,“ zdůraznil předseda správní rady Infocentra.
Primátor Kulhánek posléze upřesnil, že správní rada bude teprve obměněna. „V momentě, kdy Dagmar Laubová rezignuje, naskočí do správní rady Wolfgang Háma. Werner Hauptmann by měl vystřídat Libuši Hánovou,“ vysvětlil.

Kritika opozice

Organizační změny na magistrátu, které postihly dvanáct úředníků včetně šéfů třech exponovaných odborů, kritizuje opozice. „Hlavním cílem organizační změny bylo propuštění Ivany Doubové a Mariana Odleváka. Vzpomínám na plamenné projevy v minulém volebním období tehdejší opozice a ptám se sám sebe, kde jsou ta protizákonná rozhodnutí a konání za hranou zákona, za která měla být již tehdy Ivana Doubová odvolána? Nová právnická esa zřejmě potvrdila, že k žádnému porušení zákona nedošlo a tak jediným řešením, jak si zachovat tvář, je organizační změna a odstupné,“ uvedl Jiří Vaněček, předseda karlovarské ODS. Dodal, že rozhodně nebude obhajovat vše, co se v souvislosti se stavebním úřadem nebo urbanistikou odehrálo, „Demonstruji pouze, jak snadné a jednoduché je kritizovat a vznášet obvinění. S Marianem Odlevákem to vidím podobně, pouze v trochu jiných souvislostech,“ sdělil.

Co s čím souvisí

Primátor Kulhánek ale zdůraznil, že výtky k práci Doubové s reorganizací odborů vůbec nesouvisí.
„Podle nás bývalí radní zřídili odbor, který vedla, účelově a agendy se tím pouze zkomplikovaly. Bývalá rada se tak zbavila odpovědnosti, protože hájení zájmů města přenesla na tento odbor. Námitky vůči práci Ivany Doubové jsme měli, ovšem získat nezávislé stanovisko na její oponenturu je obtížné a dosud jej nemáme. Odborníci, které jsme oslovili, po sdělení jména a požadavku, co bychom od nich žádali, se této práce zhostit nechtěli,“ vysvětlil Kulhánek. Náměstek Jiří Kotek doplnil, že zřízení bývalého odboru, jemuž Doubová šéfovala, bylo skrytým manévrem pro kontroverzní stavby ve městě. Bývalí radní totiž Doubovou zmocnili k vydávání stanovisek na výstavbu v Karlových Varech. Úřednice Doubová přesto na magistrátu skončit nemusí. Práci ji tajemník nabídne, i když podle primátora Kulhánka vedoucí funkce nyní pro ni k dispozici není.

Autor: Ivana Kalinová

21.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

parlamentní volby v Horních Počernicích, 20.10.2017
SLEDUJEME ON-LINE
22

Volební místnosti se zavřely

Ilustrační foto.

Do Chebu míří Snow film festival

V Karlovarském kraji se očekává účast kolem 50 procent

Karlovarsko - Volební účast kolem 50 procent se očekává v Karlovarském kraji.

Osobní auto začalo hořet za jízdy na dálnici. Posádka ohni unikla

Karlovarsko – Osobní automobil Renault začal v úterý odpoledne hořet na dálnici D6 u sjezdu na Nové Sedlo.

Volební účast je zatím průměrná

Karlovarsko - Zájem o volby v Karlovarském kraji a na Karlovarsku byl v pátek poměrně slušný, ale nad průměrnou účast při volbách před čtyřmi roky (kolem 51 procent) se zatím nedostal.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení