Podpořil je svým podpisem Václav Skuhravý (Karlovaráci) a Jiří Brdlík (nezávislý za Karlovaráky), platforma tak nyní disponuje celkem 19 mandáty. „Budeme aktivně oslovovat další subjekty s cílem posunout se dále v řešení povolební situace,“ uvedl krajský předseda ODS Jiří Vaněček.

Trojblok STAN, Piráti, VOKSTAN postupuje podle lídra STAN Petra Kulhánka stále v jednotě s Piráty a ve shodě se svou prioritou a předsevzetím vytvoření široké koalice bez účasti SPDa ANO. Má v současnosti 17 mandátů. „Pátečního jednání, které sezvalo hnutí Místní,  se zúčastníme, abychom svou myšlenku vysvětlili a podpořili věcnými argumenty. Už v úterý jsme rozeslali Místním, SNK1, ODS/KDU-ČSL návrh memoranda ke společnému postupu k vytvoření krajské většinové koalice. Postupně jsme obdrželi zpětnou vazbu od všech tří,“ uvedl Kulhánek. Dodal, že ODS/KDU-ČSL jim poděkovala za nabídku k vytvoření koalice a konstatovala, že obdržela parametricky podobnou nabídku té od hnutí ANO.

Po zvážení všech argumentů se rozhodla přijmout nabídku hnutí ANO k vytvoření koalice, s časovým omezením 10 dnů.

„Vyjednávací tým SNK1 odpověděl, že nevidí trojblok jako stabilní prvek ve vztahu k rozpolcení hnutí VOKa k navrhovanému memorandu se nepřihlásí. Místní nás informovali, že návrh memoranda je v tuto chvíli bezpředmětný, protože se po svém interním jednání a společně se SNK1 shodli na výzvě k novému formátu koaličního jednání. Vyzvali všechny subjekty v krajském zastupitelstvu, mimo SPD, k setkání v pátek 16. října k diskusi o vytvoření široké koalice s poměrným zastoupením jednotlivých subjektů,“ doplnil Kulhánek.

„Cítíme, že je naší společnou odpovědností najít řešení vzniklé situace, a proto se bez jakýchkoliv dalších politických cílů obracíme na zástupce subjektů zvolených do Zastupitelstva Karlovarského kraje s výzvou na odblokování dosavadních jednání, která se dostala do patové situace,“ uvedl Patrik Pizinger za Místní.

Dodal, že nabízejí všem stranám, s výjimkou SPD, společné jednání u “kulatého stolu“ na téma vzniku široké krajské koalice s poměrovým zastoupením všech subjektů.

„Takové řešení, spojené s oproštěním se od politického boje o funkce, vnímáme jako optimální řešení, které pomůže řešit zásadní problémy Karlovarského kraje napříč politickým spektrem,“ konstatoval Patrik Pizinger.

Jednání se bude konat v pátek 16. října od 13 hodin ve velkém sále kulturního domu KASS Chodov za dodržení všech bezpečnostních opatření v souvislosti s nákazou covidem.