„Soud potvrdil rozsudek prvního stupně a konstatoval, že smlouvy jsou neplatné," uvedl primátor Petr Kulhánek (KOA). Doplnil, že rozsudek nemá odkladný účinek. Spor je tak uzavřen.

Společnost TEI však může ještě využít dovolání k Nejvyššímu soudu. A také tak se vší pravděpodobností učiní. „Počkáme na písemné vyhotovení rozsudku. S tímto závěrem nejsme spokojeni a dovolání podáme," uvedl Martin Hájek z firmy TEI.

Spor se vleče už od roku 2010. Společnost TEI jako jediný účastník a také vítěz vyhlášeného výběrového řízení tehdy uzavřela s tehdejší koalicí za primátora Hauptmana (ODS) smlouvu, že v Karlových Varech postaví pět nových garážovacích objektů za 627 milionů a instaluje třináct vjezdových bran na hranicích lázeňského území za 11,6 milionu korun.

A to v lokalitách nábřeží Jana Palacha, u Galerie umění, v Polské ulici blízko hotelu Slavie (nyní Marttel) v Drahovicích, za Becherovou vilou a na Divadelním náměstí. Jakmile ale ve volbách zvítězila KOA, nová koalice smlouvu na tuto výstavbu firmě TEI vypověděla.

„Smlouva na síť parkovacích domů byla pro Karlovy Vary nevýhodná. Město by se zbavilo příjmu z garážovacích domů," konstatoval primátor Kulhánek. Město chce nyní vypsat nový řádný tendr, což nebylo možné, dokud spor se společností TEI nebyl uzavřen.

Podle primátora Kulhánka v jiné ekonomické šíři a v jiném rozsahu. Investice z následného provozu parkovacích domů by měl mít investor i město. „Je evidentní, že dopravu ve městě je třeba zklidnit a parkovací domy potřebujeme. Jiné oprávnění k regulaci, než je poplatek za vjezd do lázeňského území, nemáme," vysvětlil primátor Kulhánek. Parkovací domy by tak mohly vyrůst na nábřeží Palacha, u Galerie umění a další lokality město teprve vyhodnocuje. Doprava se řadí k nejpalčivějším karlovarským problémům. Garážovací domy chybějí, zatím byl postaven pouze jeden. Investorem víceúčelového garážovacího domu s apartmány v Libušině ulici byla právě firma TEI.