„Bylo to maso," tak glosoval enormní zájem o vánočních svátcích, kdy lidé přijeli s jídlem a dárky pro psy. „V jednu chvíli jsem musel volat městskou policii, aby přijela řídit dopravu, takový tu byl fofr," vzpomíná se smíchem Čermák, který takovou vlnu solidarity za svých 12 let v útulku nepamatuje. „Normálně se nám vše vejde do polic, ty teď však pomalu nejdou vidět, neboť i před nimi je velká nadílka," ukazuje přitom sklad plný pomalu až po střechu. Krom jídla, dek či hraček se povedla i další věc. A to najít novou rodinu hned několika psům. „Nyní máme v útulku 12 psů. V minulých letech v tomto období jich bylo vždy přes 20, je to úžasné," nemá slov Čermák. Toho potěšilo i to, že letos neřešil ani jediný 'nevhodný dárek'. „Až na pár výjimek to vypadá, že lidé v tomto ohledu dostali rozum," vysvětluje.

Všech 12 psů, kteří jsou v současné době za branami útulku, také vítá teplou zimu. „V půlce kotců máme radiátory, tam dáváme ty nejmenší či starší psy," dodává Čermák.

Z bohaté nadílky, kterou lidé přinesli, se těší také dva velcí kamarádi. „Kazan je tu pomalu už tak dlouho jako já. Jeho největším kamarádem je Bono, který už několikrát utekl nalezené rodině. Jednou se dokonce vrátil až ze Žluticka," vypráví veselou historku Čermák, který děkuje všem, kteří přišli a pomohli všem psům bez domova.