"Dne 28. května jsme v ranních hodinách na linku 158 přijali oznámení, že v areálu jedné společnosti na Karlovarsku je slyšet ze zaparkovaného kamionu bouchání a volání. Po příjezdu policejní hlídky došlo k otevření kamionu, v jeho nákladovém prostoru se nacházeli tři cizinci," uvedla mluvčí policie Eva Valtová.

Dodala, že ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice a dále správní řízení se zajištěnými cizinci. "Následně byli umístěni do zařízení pro zajištění cizinců, a to za účelem jejich vyhoštění," upřesnila mluvčí Valtová.

Obyvatelé Čankovské: Letní kino na sídliště nepatří
Obyvatelé Čankovské: Letní kino na sídliště nepatří

Místopředseda představenstva Sedleckého kaolínu Radomil Gold potvrdil, že šlo o jeden z jejich závodů na výrobu steliva pro zvířata. "Přijel k nám zaplombovaný kamion se zakázkou z Turecka. Řidič ho nechal odstavený. Když se k němu posléze vrátil, slyšel zevnitř vozidla zvuky," vyprávěl Gold. Řidič ihned kontaktoval vedoucího provozu, který přivolal policisty. Až za jejich přítomnosti byl kamion odpečetěn a uvnitř něho byli nalezeni tři cizinci.

"Odkud byli, to opravdu nevím. Jejich stav zřejmě nebyl vážný, protože měli asi čtyř až pětihodinové sezení s policisty přímo u nás. Podle mých informací šlo o tři dospělé muže," pokračoval jednatel firmy, který má i určitou představu, jak se incident odehrál. "Podle mě jim musel nějaký překupník říci, že tento kamion jede do Evropy, ať se s ním svezou. Hranic, které překonali, než se dostali k nám, bylo přitom opravdu hodně," dodal.