"Tato akce má u nás velkou tradici. Pořádáme ji pravidelně 17. listopadu a je to ryze pro děti, kterým se lampionové průvody moc líbí. Tak tu před lety vznikl nápad průvod uspořádat. Vloni jsme ho kvůli pandemii nepořádali," vysvětlil starosta Dalovic.

Děti se prošly s lampiony po obci, na trase potkávaly pohádkové bytosti a na závěr je čekala lahůdka - buřty na ohni. "Opatření jsme dodrželi, lidé se neshlukovali, a nakonec jsme rozdělali tři ohniště, aby se lidé co nejvíce rozptýlili," poznamenal Karas.

Na tisíc mailů denně na hygienu posílají příznivci iniciativy Zlatý špendlík, který má organizovat Daniel Landa (na snímku).
Hygiena v kraji nestíhá. Má stovky šikanózních mailů. Vypomáhají už i externisté

Vedení obce pořádá akce, na nichž se mohou místní potkávat. Už nyní je ale jasné, že vnitřní Mikulášská se ale konat letos opět nebude. "Náhradou za to by měla být venkovní Mikulášská 11. prosince. Ale vzhledem k tomu, jak pandemie zase začíná nabírat na síle, si nejsem jistý ani tím. Teprve uvidíme, zda ji budeme pořádat," konstatuje starosta Karas a dodává, že covidová situace v obci je poměrně dobrá. Dalovice jsou i hodně naočkované, pročkovanost se podle něho pohybuje nad 70 procent.