„Sedačky nebudou vyměněny, ale repasovány. Zachováme tedy jejich původní podobu, tak jak ji navrhl architekt při rekonstrukci divadla před lety," vysvětlil primátor Petr Kulhánek (KOA).

Vše si vzal na starost náměstek Petr Bursík (ODS) a ten dokonce sehnal od původního architekta povolení k opravě sedadel. „Ta je naprosto nezbytná. Nedá se na nich už pomalu sedět. Výplně jsou prosezené, potahy potrhané. Není proto divu, že z nich bolí zadek. A když divák vstane, sedačka vyletí a hlasitě bouchne. Porušené je totiž i závaží v sedadlech," líčil trampoty lidí v hledišti primátor Kulhánek.

Magistrát původně počítal, že oprava sedaček bude stát tři miliony korun. Jenomže náměstku Bursíkovi se podařilo vypátrat místního čalouníka, který jejich rekonstrukci zvládne za milion korun.

„Oprava by měla začít v létě, po skončení mezinárodního filmového festivalu. Přehlídka totiž využívá k filmovým projekcím i divadelní sál," vysvětlil primátor.

Z opravy sedaček má radost i ředitelka divadla Dana Neumannová. „Pro diváky bylo sezení v hledišti už skutečně nepohodlné a ruší sledovanost představení. Kromě toho látka na potahy bude opravdu z kvalitního materiálu. Jednak má protipožární úpravu, ale je i odolná proti tekutinám. Ty po látce jen sklouznou a nevsáknou se. Jednu opravenou sedačku už jsme mohli vyzkoušet," uvedla ředitelka. Kromě repasování sedaček provedou řemeslníci v divadle i drobné opravy, například zbroušení jeviště, které dostane nový nátěr, a plánují se i další drobné úpravy, například částečné výmalby interiéru. A až poté přijde na řadu střecha budovy, do níž zatéká. Tato investice je předběžně odhadnuta na třicet milionů a peníze hodlá magistrát získat z evropských dotací nebo z norských fondů. Divadlo bylo naposledy rekonstruováno v devadesátých letech, otevřeno bylo v roce 1999.