Jenomže starosta Ostrova Pavel Čekan (ČSSD) je jiného názoru. „Kdybych výsledky práce paní ředitelky popsal jednoduše, tak by to bylo s nádechem okresního přeboru. Řízení Domu kultury prostě nebylo na dobré úrovni, komunikace mezi zaměstnanci nebyla nejlepší a vše vygradovalo stížností zaměstnanců," vysvětlil starosta. Parmová byla do funkce ředitelky Domu kultury jmenována před dvěma lety za odvolaného Marka Poledníčka. Pracuje zde patnáct zaměstnanců, další jsou na dohodu a rozpočet Domu kultury činí přes devět milionů korun.

„Neřekl bych, že činnost této organizace byla úplně špatná, ale zase ne vynikající, ale čekal jsem, že se kultura v Ostrově posune někam výše. Kritické výtky už byly na ředitelku Parmovou loni. A to za organizaci festivalu Otty Hofmanna, který slavil 45. výročí. Prostě to nebylo to pravé ořechové. A po schůzce s pracovníky Domu kultury jsem navrhl její odvolání. Personální situace zde byla už neúnosná," doplnil starosta Čekan.

Parmová v Domě kultury zůstává jako řadová zaměstnankyně. Protože byla do funkce jmenována, ostrovští radní jí nejprve musí nabídnout odpovídající práci, a pokud ji nepřijme, pak teprve může ukončit pracovní poměr pro nadbytečnost.

„Jistě, to je podle zákona. Ale stále tvrdím, že starosta Čekan se mýlí. Kulturu dobře znám, vždyť v ní pracuji roky. Kolektiv zde byl výborný, zvedla jsem to tady, sehnala sponzory a nikoho jsem nevyhodila. Ale vím, že jsem nevyhovovala některým pracovníkům v destinačním managementu. A proto si na mne stěžovali. Vím o nějakém anonymním dopisu. Je to všechno nefér," stojí si za svým odvolaná ředitelka.

Údiv nad postupem ostrovských radních projevil i opoziční zastupitel Jan Bureš (ODS). „Neznám důvody, proč k tomu došlo, v usnesení rady nejsou uvedeny. Budu požadovat vysvětlení a podklady si vyžádám i mailem. Proti ředitelce Parmové nebyly výhrady, proto mě její odvolání překvapilo," uvedl Bureš.