Jelikož podzimní komunální volby ve městě byly sice platné, ale po nich odstoupili tři zastupitelé, muselo ministerstvo vypsat termín nových voleb. Ty se budou konat 9. dubna a kromě sdružení a samostatných kandidátů, kteří kandidovali už na podzim, se objeví i nová varianta. O přízeň voličů se v Horní Blatné bude ucházet poprvé i strana ALTERNATIVA.

„Když se na podzim nově zvolení zastupitelé nedohodli a tři odstoupili, tak jsme chtěli na tuto skutečnost reagovat a nabídnout občanům Horní Blatné ještě další možnost volby. Proto jsme k novým volbám 9. dubna4.2011 po dohodě s panem Jiřím Kotkem jako nestraníci sestavili kandidátku politické strany ALTERNATIVA,“ uvedl lídr kandidátky Petr Maglia.

O zájem voličů se tedy budou ucházet čtyři kandidátky. „Panuje zde určité předvolební napětí a všichni jsou zvědaví, jak to dopadne. My jsme přichystali setkání s občany na 1. dubna do kinosálu místní radnice, kam jsme pozvali i ostatní kandidáty, abychom mohli společně odpovídat na dotazy a občané si mohli vybrat mezi programy volebních stran. Rozhodně zde nechceme nikoho válcovat, ale jde nám o dobré fungování města a jeho rozvoj. Nestranné moderování diskuse nám slíbil pan Jiří Kupilík,“ nastínil Maglia.

Na volby se připravuje také Sdružení za udržitelný rozvoj Horní Blatné, které na podzim vyhrálo a získalo čtyři mandáty. „Umožnili jsme například prostor v Hornoblatenských listech, aby měli všichni kandidáti šanci se prezentovat. Také se zúčastníme setkání s občany, které připravuje pan Maglia. Je to lepší, než jen pomlouvat a kritizovat, jako to dělají někteří jiní,“ uvedl lídr Tadeáš Maślanka.