Ještě v pátek se celý region potil ve třicetistupňových vedrech. O den později ale teploty klesly o více jak deset stupňů a začalo pršet. Organizátoři kulturních a společenských akcí měli okamžitě o starost víc: najdou si k nim lidé cestu?

Hroznětín
V Hroznětíně na Karlovarsku se v sobotu konaly už popáté městské slavnosti. Letos s jednou novinkou. A tou byla soutěž o nejlepší krušnohorskou bramboračku. Do soutěže se přihlásilo pět týmů. Porota měla při vyhodnocování soutěže těžkou úlohu.

„Každá bramboračka byla jiná, a všechny byly výborné,“ řekl bavič Josef Alois Náhlovský, který se ujal funkce předsedy poroty.

„Celkem jsme udělili tři druhé ceny a dvě první,“ doplnil ho Martin Maleček. O první místo se tak podělil tým Olympie Hroznětín s Jedovou Chýší. A jaký byl v jejich polévkách rozdíl?

„Olympie ji měla se špekem a Jedová Chýše s výraznou majoránkou,“ dodal Maleček.

Pro návštěvníky slavností přichystali organizátoři pouťové atrakce, stánky s občerstvením, vystoupení skupiny historického šermu a koncert několika kapel. Vrcholem večera pak bylo vystoupení zpěvačky Věry Špinarové.

Z poutě měly největší radost děti. „Několikrát jsem se svezl na kolotoči, až se mi točila hlava,“ pochlubil se osmiletý Kuba. „Ale špatně mi nebylo,“ zdůraznil.
Hned po slavnostním zahájení slavností ocenil hroznětínský starosta Martin Maleček tři občany města čestným uznáním za jejich přínos pro město. Cenu z jeho rukou převzali Jiří Těšínský, Jaroslav Skorup a Jan Pána.