Větve i stromy padající na elektrické vedení kvůli silnému větru mají za následek velké výpadky dodávky elektřiny na celém území Karlovarského kraje. Aktuálně je po 13. hodině v kraji bez proudu 21 tisíc domácností. Potvrdila to mluvčí společnosti ČEZ Soňa Holingerová. Podle ní se firma snaží dodávky elektřiny co nejrychleji obnovit. Opravy a práce v terénu jsou však stále velmi nebezpečné právě kvůli padajícím stromům.

"Máme hlášeno od rána 17 poruch na vedení vysokého napětí. V tuto chvíli je 21 tisíc domácností bez elektřiny. Poruchy máme hlášené napříč celým krajem - ve všech třech okresech," uvedla mluvčí společnosti.

Spadlý strom na mateřinku v Krymské už likvidují dřevorubci.
FOTO, VIDEO: Na školku v Tuhnicích spadl strom, děti jsou v pořádku

Mezi nejvíce postižená místa patří Loket, Andělská Hora, Dalovice, Karlovy Vary Drahovice, Olšová Vrata, dále Stružná, část Mariánských Lázní Valy či Otročín.

"Naši zaměstnanci jsou už od rána v terénu. Včera jsme přijali výstrahu meteorologů a posílili pracovníky jak přímo v terénu, tak i na dispečinku, aby se k nám lidé mohli snáze dovolat. Na celém území republiky je aktuálně bez proudu 250 tisíc domácností," doplnila Holingerová s tím, že pokud to vítr umožní, pokusí se energetici obnovit dodávky elektřiny ještě do dnešního večera.