Město se rozhodlo podpořit kvalitní průvodce a po absolvování certifikace jim nabídnout označení oficiální městský průvodce.

„Karlovy Vary jsou město krásné, s bohatou a ne vždy jednoduchou historií, a já věřím, že si jejich návštěvníci zaslouží odpovídající servis znalých profesionálů – průvodců, kteří o městě skutečně něco vědí." okomentoval novinku primátor města Petr Kulhánek.

Podle Jitky Štěpánkové, ředitelky městského infocentra, které dostalo za úkol dotáhnout certifikaci do zdárného konce, se přihlásilo již 23 průvodců. „Certifikovaný průvodce bude mít od nás informační podporu, kromě pozvánek na semináře pořádané infocentrem od nás získá i zpracované a aktualizované informace a hlavně budeme služby certifikovaných průvodců ve spolupráci s místními hoteliéry přednostně využívat."

Tuto informaci potvrdila i Andrea Ferklová z hotelové asociace. „Předávat návštěvníkům města vždy jen ty nejaktuálnější a skutečné informace o jeho historii i současnosti je pro nás velmi důležité. Certifikovaní průvodci jsou pro nás zárukou vysoké kvality a profesionality."