Nová koalice ve vedení města by tak měla pohodlnou třiadvacetičlennou většinu v pětatřicetičlenném karlovarském zastupitelstvu. ANO by obsadilo post primátora, jímž by byla jmenována lídryně hnutí ANO Andrea Pfeffer Ferklová, pět míst v radě a jednoho náměstka. ANO bude na pozici náměstka navrhovat Tomáše Trtka, který vystudoval veřejnou správu. Karlovaráci by získali tři radní a dva náměstky.

ODS by obsadila post jednoho náměstka a jednoho radního. Uvedla to hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová, členka vyjednávacího týmu hnutí ANO. Zatím jde ale jen o návrh, definitivní koalice se zatím stále tvoří. ANO totiž s Karlovaráky a ODS uzavřelo jenom dohodu o spolupráci. Toto memorandum ale budoucí členy případné koalice hnutí ANO, Karlovaráků a ODS mimo jiné zavazuje, že o další spolupráci už nebudou vyjednávat s dalšími politickými subjekty, které v letošních komunálních volbách v Karlových Varech uspěly.

"Jednání o trojkoalici hnutí ANO s Karlovaráky a ODS se už konalo. Na na něm jsme jim předložili memorandum o společném postupu při sestavení koalice, které říká, že tyto tři subjekty se nyní budou spolu se snažit vytvořit programové priority, jenž budou součástí koaliční smlouvy," uvedla hejtmanka Mračková Vildumetzová. Počet karlovarských radních, kterých bylo až doposud jedenáct, by se měl snížit na devět. "S čímž je souhlas. Myslíme si, že je to operativnější," uvedla hejtmanka.

V tuto chvíli je toto memorandum podle ní už podepsané s tím, že každá strana si vyšle tři zástupce do pracovní skupiny, která začne hned intenzivně pracovat na programových prioritách a textu koaliční smlouvy, v níž budou i další podrobnosti. Časový limit ustanovení budoucí karlovarské koalice zatím stanoven není.