Zpívat se tady bude především na náměstích, ale také v parcích nebo na zahradách. Prostě všude tam, kde se lidé sejdou při této výjimečné akci.

KARLOVY VARY

V Karlových Varech je společné zpívání koled už řadu let součástí městských vánočních trhů a nejinak je tomu i letos. „Stejně jako vloni je pódium připraveno ve Smetanových sadech u Alžbětiných lázní, kde se Vánoční trhy města Karlovy Vary konají. A z něj i před ním se opět koledy rozezní,“ uvedl Lukáš Červený, jednatel společnosti KV City Centrum, která trhy pořádá.

V Karlových Varech se tradičně zpívání koled zúčastní i vedení města s primátorkou Andreou Pfeffer Ferklovou. Na Karlovarsku se ale budou koledy zpívat také na Krušnohorském náměstí v Hroznětíně, na zahradě Základní a střední školy Vančurova ve Staré Roli nebo u vánočního stromečku ve Velkém Rybníku a na náměstí v Abertamech.

SOKOLOV

Na Sokolovsku budou znít vánoční koledy hned ze sedmi měst a obcí. Do akce Česko zpívá koledy se přihlásil Horní Slavkov, Chodov, Sokolov, Kraslice, Oloví a Královské Poříčí. V Horním Slavkově se lidé sejdou na tamním náměstí, kde vystoupí i místní děti. Stejně tak se tomu stane v Oloví. „Sejdeme se už půl hodiny před samotným společným zpíváním, kdy vystoupí s pásmem vánočních písní a básní děti z mateřské a základní školy,“ řekla učitelka tamní mateřinky Andrea Štětinová. Zpívat se v Oloví bude u kostela u rozsvíceného vánočního stromečku.

V Kraslicích se začne také v 17.30 hodin na náměstí T.G.M v centru města. Vystoupí děti z tamní základní školy v Havlíčkově ulici a také děti z kraslické základní umělecké školy. Na místě se bude podávat horký čaj a svařené víno. „Texty koled poběží na velkoplošné projekci,“ přiblížil Tomáš Cvek z Agentury On-Off.

V Sokolově si lidé mohou přijít zazpívat ke kostelu na Starém náměstí, kam veřejnost pozval místní obyvatel Radomír Voznica.

V Chodově se pak do pořadatelství pustil už potřetí Rudolf Netík. „Zazpívat si mohou lidé přijít do parčíku u sochy Knihkupce. Připravili jsme zpěvníky a těšíme se, až si společně s celou republikou zazpíváme,“ zve návštěvníky.
Zpívat se bude i v Královském Poříčí pod taktovkou tamní základní školy. Děti už včera vyrobily dřevěné vánoční figury, které ozdobí tamní náves u vánočního stromku.

CHEB

Na Chebsku se budou koledy zpívat na deseti místech, kromě náměstí Krále Jiřího v Chebu například i na Poštovním náměstí v Aši, v Lubech anebo v Lipové u Chebu. V Chebu všechny hosty na náměstí doprovodí pěvecký sbor Kopretiny z místní Základní umělecké školy Jindřicha Jindřicha pod vedením učitelky Evy Kůrkové. (jid, bur, mel)