"U nás na výsledky voleb rozhodně neměli vliv přespolní, protože voličské průkazy jsme vydali asi jen dva. Drtivá většina občanů volila Petra Pavla. Jsem rád, že u nás takto volby dopadly a jsem na naše občany vlastně i hrdý," reagoval na výsledky voleb starosta Potůček Vlastimil Ondra, který sám bude ve druhém kole volit právě Pavla. V Potůčkách dostal Babiš 32,23 procenta, Pavel 40,78 procenta a hlasovalo pro něj 62 občanů ze 152 lidí, kteří přišli k volbám.

"U nás určitě výsledky voleb ovlivnily volební průkazy, kterých jsme vydali kolem stovky," komentovala stav starostka Abertam Renata Mrňková. Babiše tam volilo 32,41 procenta občanů, Pavla pak 39,32, což je 199 z 510 lidí, kteří v prvním kole v Abertamech volili.

Také podle starosty Horní Blatné Roberta Petra voličské průkazy neměly vliv na místní výsledky voleb. "Vydali jsme jich sice 32, ale když si to spočítáte, tak by Pavel u nás bez přespolních stejně vyhrál," vysvětloval starosta. Babiš tam totiž získal jen 24,52 procenta, kdežto Pavel 42,92 procenta, což je 91 hlasů z 213. Expremiéra tam volilo jen 52 lidí.

Jen menší vliv mohly mít voličské průkazy na výsledky voleb na Božím Daru. Vítězství Pavla tam bylo v Karlovarském kraji snad nejviditelnější - a navíc měli na Božím Daru i velmi vysokou účast - přes 86 procent. Babiš skončil na Božím Daru dokonce až jako třetí s 9,74 procenta, dostal jen 30 hlasů, Pavel vyhrál s 57,46 procenta, tedy se 177 hlasy, na druhém místě skončila Danuše Nerudová s 19,8 procenta. "Sedmdesát dva procent z našich občanů dalo hlas Petru Pavlovi, jen malé procento místních volilo Andreje Babiše," dodal božídarský starosta Jan Horník.