Už týdny panují v Krušných horách ideální lyžařské podmínky a o víkendu tomu nebude jinak. Meteorologové slibují mírně mrazivé počasí a vlekaři zase čerstvě upravené sjezdovky s čerstvým prašanem.

Vynikající podmínky a většinu otevřených sjezdovek nabízí lyžařům skiareál Plešivec, kde leží kolem jednoho metru sněhu. Tolik ho tady snad od otevření nejmladšího krušnohorského střediska zimních sportů ještě nebylo. Na Plešivci si můžete užít nejdelší červenomodrou sjezdovku Hanu, ale i další velmi dobře upravené tratě.

Velmi dobré podmínky čekají na lyžaře rovněž ve skiareálu Klínovec. Připraveno je všech 31 km sjezdovek. V provozu jsou lanové dráhy A, B, C, D, dále vleky F, VL 500, VL 1000, Za Prahou, Hranice I.a II. a pojízdné pásy v dětských parcích. Příjezdové komunikace od Chomutova jsou sjízdné. Bez problémů sjízdná je cesta k dolní stanici Prima Express, sjízdná je rovněž komunikace z Božího Daru na Neklid a Klínovec.

Všechny linky skibusu jsou v provozu.

Zalyžovat si můžete také v Mariánských Lázních ve středisku Snowhill. Denní provoz ve skiareálu Mariánky je od 9:00 do 16:00. V provozu je celý skiareál, kabinková lanovka a sjezdovka Krakonoška, oba lyžařské vleky a celý Slalomák, dětský skipark s dětskými lanovými vleky a lyžařským kolotočem. Leží tady kolem 70 cm sněhu.

Ilustrační foto
Kvůli přejmenování KV Areny podává město žalobu

Za lyžováním můžete vyrazit například do horské Bublavy na Sokolovsku, kde na svazích leží 90 cm sněhu. V provozu je celý areál včetně sedačkové lanovky a nejobtížnější sjezdovky Velký Bleiberg. „V posledních dnech je bublavské lyžování skvělé – za pravého zimního počasí, na prašanu a na všech sjezdovkách od širokých cvičných svahů až po černý Bleiberg,“ sdělil provozovatel bublavského skicentra Jiří Lhota.

Po vydařeném koncertu skupiny Funk Corporation se bude pod svahem hrát i tuto sobotu. Od 15 do 20 hodin se návštěvníci skicentra mohou těšit na špičkového západočeského DJ Tomáše Kouckého s diskotékou na sněhu. Chybět nebudou ani soutěže pro děti a dospělé.

Na víkend a pololetní prázdniny otvírá skiareál Lišák v sousední Stříbrné. Tam na sjezdovkách leží 65 cm sněhu a podmínky jsou také naprosto ideální.

Sjíždět svahy můžete i v Kraslicích, a to na vlecích Krajka nebo Saporo. Ty mají třiceticentimetrovou sněhovou pokrývku.

Velmi dobré podmínky momentálně nabízejí i zimní střediska v Aši, Potůčkách nebo v Perninku. 

Hořící sauna v areálu hotelu.
Sauna vzplála a celá shořela