Stejně tak budou z opozičních lavic spravovat krajské město Piráti. Vyplývá to z memoranda, a tím budoucí koalice, do níž vítězné ANO, které disponuje 12 mandáty, přizvalo Karlovaráky (osm mandátů) a ODS (tři mandáty).

Poslední strana, která se do zastupitelstva dostala, je KSČM. Zda budou komunisté, kteří získali ve volbách dva mandáty, nově vznikající karlovarskou koalici podporovat, to zatím nepotvrdili. „Rozhodnuto není,“ uvedl krajský předseda Josef Murčo. Odstupujícího primátora Petra Kulhánka role opozice pro KOA, která získala pět mandátů, nepřekvapila.

„Předpokládal jsem to a avizoval dopředu. Budeme opozicí kvalitní, protože s problematikou města jsme za ta léta velmi dobře obeznámeni,“ uvedl odcházející primátor Petr Kulhánek (KOA). A doplnil, že pro odcházející vedení města, které na magistrátu pracuje do ustavujícího zastupitelstva, je prioritní příprava rozpočtu. Ten už bude projednávat nové zastupitelstvo a podle Kulhánka jej může buď přijmout, nebo pozměnit. Ustavují zastupitelstvo by se podle něj mohlo sejít začátkem listopadu, ovšem pokud na průběh voleb nebude vznesena stížnost. Pokud by se tak stalo, termín zasedání nového zastupitelstva by se odsunul.

Také Piráti počítali s variantou, že do koalice je ANO nepřizve. „Budeme opozicí dobrou, kvalitní. Podpoříme věci, které budou s naším programem souviset, ale podpora rozhodně nebude automatická,“ zdůraznil lídr Pirátů Jindřich Čermák. A doplnil, že vše se ještě uvidí. V Karlových Varech totiž od roku 1990 nevydržela po čtyři roky žádná koalice. Buď se měnili primátoři, nebo koaliční partneři.