Nastávající neděle bude zlomovým dnem nejen pro řidiče, ale zejména pro obyvatele bydlící na objízdné trase Sokolovem. Kolem jejich obydlí by totiž měla přestat jezdit těžká nákladní doprava a lidé se tak zbaví hluku a nečistot, které do centra Sokolova přivážely tisíce automobilů denně.

Vedení karlovarské pobočky Ředitelství silnic a dálnic potvrdilo, že v neděli 10. července pustí automobily na nově budované rychlostní silnici i ve směru z Karlových Varů na Cheb. „Pojede se v jednom dvoupruhu obousměrně,“ upozorňuje ředitel ŘSD v Karlových Varech Pavel Rödl.

Jak upřesnil, neděli zvolili silničáři záměrně. „Mění se dopravní značení, proto vybíráme dny, kdy je menší provoz,“ upřesnil Rödl. Řidiči však musejí počítat s dopravním omezením. Místo, kde se pravděpodobně zdrží, bude u mostu přes železniční trať. Nový most pro dva jízdní pruhy je totiž takzvaně mimo těleso.
„To znamená, že při bourání toho původního postavili stavaři nový vedle jízdního směru a přivedli na něj provizorní vozovku,“ potvrdil vedoucí projektu z Metrostavu Zdeněk Rozsypálek. Na pěti stech metrech tady vyrostly hned čtyři mosty, což je prý z logistického hlediska velice náročné. Díky tomu prý stavaři nabrali i malé zpoždění. „Není to nic dramatického, postupně se nám daří skluz stahovat a dubnový termín příštího roku dodržíme,“ slibuje Rödl.

V pohotovosti budou i policisté. „Dopravě v centru Sokolova by se mělo ulevit, ale situaci budeme nadále monitorovat,“ řekla mluvčí sokolovských policistů Kateřina Dohnalová. Jak upřesnila, policisté budou dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu i na nově budované rychlostní silnici R6. O dalších změnách na silnici, která v budoucnu spojí Karlovarský kraj s Prahou, budou policisté veřejnost i motoristy informovat s předstihem. Rychlejší jízdy až ve třech jízdních pruzích se řidiči na sokolovském úseku R6 podle Rödla dočkají v dubnu 2012.