Jedním z měst, kde lidé vždy netrpělivě očekávají výsledky voleb, je bezpochyby Nejdek. V letošních komunálních volbách svede souboj sedm politických stran a uskupení. Současný starosta bude znovu bojovat o hlasy voličů.

„Myslím, že stále máme co nabídnout a dokázali jsme město stabilizovat,“ uvedl Vladimír Benda (ČSSD), starosta Nejdku. Podle něj se ve městě povedla celá řada projektů. „Povedlo se skutečně zrealizovat celou řadu staveb a dalších projektů, které myslím pomohly spoustě občanů,“ dodal starosta Benda.
Na rozdíl od starosty Bendy už ve svém politickém tažení nebude pokračovat Iveta Drobná, místostarostka města. „Ty čtyři roky mi skutečně daly celou řadu zkušeností a jsem moc ráda, že jsem mohla pracovat pro město. Myslím, že se skutečně povedlo udělat celou řadu dobrých věcí. Přesto už v politice pokračovat nechci,“ konstatovala místostarostka. „Má původní profese je pro mě prioritou, a proto se vracím zpátky k práci s dětmi do mateřské školy,“ nastínila své další plány nejdecká místostarostka.

Lidé si v Nejdku budou moci vybírat například z kandidátů ODS, ČSSD, Strany zelených nebo Nezávislých kandidátů za harmonický rozvoj obcí a měst.
Nejstaršímu kandidátovi z Nejdku je 87 let a dvěma nejmladším kandidátům je 19 let.