Cílem připravovaného projektu je postavit moderní budovu pro lehkou výrobu, která nejenže zvýší podíl průmyslu na Karlovarsku, ale může v konečné fázi zajistit až 350 nových pracovních míst. Předpokládané dokončení výstavby areálu o rozloze 18 493 metrů čtverečních by měl být přelom let 2020 až 2021.

„Chceme vystavět budovu, která bude sloužit pro hi-tech firmy. V návrhu jsme se snažili co nejvíce zohlednit šetrný přístup k okolí, a tak je v rámci projektu navržen také zelený val se stromy, keři a další zelení, který bude sloužit jako vizuální i hluková bariéra,“ komentoval záměr skupiny Jiří Stránský, ředitel rozvoje nových lokalit v Accolade.

Společně s ním bude v prostoru areálu vysázena izolační zeleň tak, aby byl snížen dopad na krajinný ráz. „Projekt připravujeme tak, aby splňoval požadavky na certifikaci BREEAM, která zaručuje vysokou míru šetrnosti jak na životní prostředí, pracovní podmínky pro zaměstnance, tak i na energetickou soběstačnost budovy,“ poznamenal Stránský.

Skupina Accolade se zaměřuje na přípravu nájemních prostor pro lehký průmysl, logistiku a ecommerci. V České republice a v Polsku dosud uskutečnila 25 velkých průmyslových projektů. Zázemí v budovách připravených skupinou Accolade si pronajímají společnosti jako KION, špičková strojírenská společnost vyrábějící v Ostrově u Stříbra skladovou techniku nebo Tchibo, jež z Chebu zajišťuje logistiku pro svůj eshop.

Ilustrační foto.
Zápas o leteckou záchranku Karlovarský kraj nevzdává