Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V ochranném pásmu nádrže Stanovice a bez kanalizace? Situace se v Dražově změní

Dražov – Nezbytné vyřešení odkanalizování obce a odvedení veškerých odpadních vod mimo ochranné pásmo nádrže Stanovice.

26.4.2017
SDÍLEJ:

Kanalizační systém by tu měl být dokončen letos na podzimFoto: VSOZČ

To je cílem pokračování projektu, který za celkem 11,8 milionu korun odvede splašky mimo nádrž, která zásobuje vodou více než třetinu obyvatel kraje.

„Odpadní vody z nemovitostí byly individuálně čištěny v septicích, jejichž přepady byly svedeny do dešťové kanalizace,“ vysvětlila Věra Štafflová, specialistka pro rozvoj vztahů s veřejností Vodohospodářského sdružení obcí západních Čech (VSOZČ).

„Navržený projekt počítá s tím, že se odpadní vody budou z Dražova přečerpávat do kanalizačního systému Stanovic, zakončeného mechanicko-biologickou čistírnou odpadních vod,“ dodala Štafflová.

Již v roce 2016 byla v Dražově s dotační podporou Karlovarského kraje vystavěna nová čerpací stanice odpadních vod a necelé 3 kilometry dlouhý kanalizační výtlak, kterým se budou odpadní vody přečerpávat.

Loni v dubnu se následně zahájila výstavba samotné kanalizační sítě v Dražově. „Bude ji tvořit sedm stok z kameninového potrubí o průměru 250 milimetrů. Stoky budou zaústěné do nové čerpací stanice a jejich celková délka bude asi kolem kilometru. V rámci projektu se dostaví také kolem dvě stě metrů kanalizace v části Stanovic, která je určena pro výstavbu nových rodinných domků a kde je i několik neodkanalizovaných objektů,“ dodala.

Kanalizační systém Dražova by měl být dokončen letos v listopadu. Vybudování čerpací stanice a kanalizačního výtlaku stálo asi 5.3 milionů korun a Karlovarský kraj na tuto stavbu poskytl dotaci ve výši 2,7 milionů. Náklady na výstavbu stok budou kolem 6,5 milionů korun, z toho tři pokryje dotace Ministerstva zemědělství.

Autor: Zdeněk Hnízdil

26.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Robert Fulghum.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Naši prvňáčci ze Základní školy v Dalovicích

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení