S penězi se počítá v rozpočtu na příští rok, kdy by měla být provedena studie a následně i projektová dokumentace. „Hodně se o tomto bodu diskutovalo, ale nakonec byl schválen. Naším záměrem je připravit sportovcům podklady pro žádost o dotace,“ vysvětluje starosta města Jan Bureš s tím, že zhotovenou studii a projekt město sportovcům daruje. Oni se následně pokusí získat dotaci na rekonstrukci, případně stavbu nové haly.

„Je velmi pravděpodobné, že se bude jednat o novou halu, neboť v dnešní době je díky moderním stavebním prvkům a technologiím levnější stavět od základu než složitě rekonstruovat,“ pokračuje Jan Bureš.

Hlavním požadavkem sportovců na projektanty je rozměr hrací plochy, která je v současné hale malá a nevyhovující, a to zejména pro stále oblíbenější florbal. „Bavíme se o ploše 20 x 40 metrů, která by měla sportovcům stačit, a neměli bychom mít problémy s pozemky při rozšiřování současného objektu,“ dodává starosta. Počítá, že v budoucnu se o sportovní halu nebude starat město, ale bude ji provozovat tělovýchovná jednota.

Ilustrační foto.
Policisté dopadli zloděje ze sériových vloupaček