„Instalací výtahu bude vyřešena kompletní bezbariérovost objektu domova a výtah propojí všechna patra obou budov. Pomůže to především v případě, že by bylo třeba evakuovat imobilní klienty, ale usnadní jim to samozřejmě i běžný pohyb po budově. Zaměstnanci domova určitě zase ocení zlepšení možnosti rozvozu jídla nebo prádla," uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák.

Celou akci provede firma ISSO Inženýrské stavby Sokolov, s.r.o.

„Práce začaly v dubnu letošního roku a probíhají za plného provozu. Nejprve byly upraveny tři nové místnosti a následně vystěhovány prostory, kterými povede výtahová šachta. V současné době se pracuje na stavbě výtahové šachty a jejího okolí. Veškeré úpravy včetně instalace nového evakuačního výtahu by měly být hotovy do konce měsíce srpna tohoto roku," vysvětlil ředitel Domova pro seniory Pernink Alfréd Hlušek.

Domov pro seniory v Perninku je příspěvkovou organizací Karlovarského kraje s kapacitou 54 lůžek. V letech 2012 a 2013 se uskutečnila první etapa obnovy domova, tedy úprava vstupních prostor. Moderní vestibul doplnila nová zdvihací plošina pro imobilní klienty. Zcela nově bylo zřízeno pracoviště pro obslužný personál a ordinace praktického lékaře.

„Na tyto akce kraj vynaložil přes tři miliony korun," dodal Miloslav Čermák. V roce 2015 realizoval domov úpravy šesti pokojů pro plně imobilní klienty za dalších 1,5 milionu korun. (pav)