Už podruhé se Grandhotel Pupp změnil v dějiště oslav pravoslavných Vánoc. Akce se konala v sobotu po poledni a sešly se na ní stovky lidí.


„Chceme touto akcí ukázat českým dětem pravoslavné zvyky a udělat všem návštěvníkům radost. Proto jsme připravili pestrý program,“ nastínila Džuljetta Ekimjan, mluvčí organizátorů akce.

Organizátory oslav pravoslavných Vánoc v lázeňském městě jsou Občanské sdružení při Petropavlovském chrámu v Karlových Varech, ruská církev a konzulát Ruské federace v Karlových Varech. Záštitu nad celou akcí převzal Karlovarský kraj.

Na akci se sešlo několik stovek lidí, na které čekala hudba, tanec a také bohaté občerstvení. Mezi návštěvníky nebyli pouze Rusové, ale také Ukrajinci, Srbové i Češi. „Jsme moc rádi, když vidíme, kolik se tady sešlo lidí,“ pochválila mluvčí.

Na oslavách se nevybíralo žádné vstupné a na děti čekaly nejrůznější pamlsky. Největší úsměvy a radost v dětských očích vykouzlil děda Mráz, který děti pozdravil a z jeviště sešel přímo mezi ně.

Organizátoři věří, že se z této příjemné a zajímavé akce stane v Karlových Varech tradice. Velmi slušný počet návštěvníků ukázal, že veřejnost zájem rozhodně má.