Pořádný úlovek se podařil karlovarským strážníkům minulý víkend. Při namátkové kontrole, která byla zaměřená na nalévání alkoholu nezletilým, totiž odhalili čtrnáct mladistvých osob v jednom jediném podniku. A to už je podle velitele městské policie Marcela Vlasáka opravdu alarmující. Na řešení incidentu se podílí i Policie České republiky.

"Tentokrát jsme se zaměřili na bar Rebus na třídě Dr. Davida Bechera. A nestačili jsme se divit. Při kontrole jsme zjistili, že čtrnáct nezletilých požilo alkohol. Kdyby šlo o dva tři lidi, tak by to provozovatel mohl ještě vysvětlit tím, že mu nějak proklouzli, ale čtrnáct nezletilých je opravdu velmi vysoké číslo. Navíc z těchto čtrnácti osob měly tři nad jednu promile alkoholu," uvedl velitel městské policie. "Další postup v této události teď vyhodnocujeme s Policií České republiky. A zajímá se o něj i Orgán sociálně-právní ochrany dětí, jehož pracovník se víkendové kontroly osobně účastnil," dodal.

V Rybářích se Karlovaráci cítí nejméně bezpečně. Důvodem je i areál zchátralého pivovaru, kde se vyskytují lidé bez domova a narkomani.
Tady se cítí Karlovaráci nejméně bezpečně: Rybáře už potřetí vyhrály průzkum

Bar Rebus je jedním z několika podniků v lokalitě ulic Jaltská, Dr. Davida Bechera a Zeyerovy, jejichž provoz kvůli stížnostem na rušení nočního klidu zkrátila speciální lokální vyhláška. Situace se tam podle strážníků za poslední měsíce zklidnila, konkrétně bar Molly v Jaltské ulici ale chystá na město kvůli omezení žalobu. "Kontroly na nalévání alkoholu mladistvým děláme namátkově. Konkrétně v této lokalitě můžeme ale navštívit vždy jeden podnik, protože informace, že je v některém baru kontrola, se velice rychle roznese a návštěva dalších podniků by tak už neměla efekt," vysvětlil Vlasák.

Provozovatelem baru Rebus je Filip Lenc. Redakci nebral telefon a neodpovídal na ani na textovou zprávu.