Nyní finišují práce na opravě bazénového komplexu, jehož největší předností bude využití teplé vřídelní vody ve venkovním bazénu. Vedení hotelu by rádo dodrželo slíbený termín otevření, což je do zahájení mezinárodního filmového festivalu. Ten se letos výjimečně koná v jiném termínu, a to koncem srpna. Deník se generálního ředitele zeptal, zda se podaří tento záměr dodržet.

Původně jste uvažovali, že by bazén u hotelu mohl být v provozu do konání mezinárodního filmového festivalu, tedy do 20. srpna. Je tento termín reálný?

Stále platí náš záměr s otevřením bazénové části před začátkem 55. ročníku filmového festivalu. Čilý stavební ruch je toho důkazem. Celá rekonstrukce a vestavba saunového centra pak skončí v polovině září.

Nyní se bazén napouští, ovšem hadicemi. Proč? Technologie nefunguje? Zůstane v bazénu napuštěná voda, nebo ji vypustíte, aby mohla být oprava bazénu dokončena?

Zprovoznění bazénu včetně nového termálního bazénu a navazujících technologií je poměrně složitý proces o několika krocích. První napouštění proběhlo s ohledem na stavební práce, sanitaci systému a další kroky opravdu hadicí. Nyní probíhá postupné oživování systémů řízení a filtrace, abychom mohli brzy přivítat první návštěvníky.

Hrdinku z Kraslic připomíná pamětní deska
Hrdinku z Kraslic připomíná pamětní deska

Mohl byste okomentovat informace, že bazén musí být jakoby v provozu, protože se do Karlových Varů na návštěvu hotelu Thermal chystá premiér Babiš…

Modernizace celého Thermalu i bazénu je dlouhodobě plánovaná investiční akce. Stejně jako záměr otevřít bazén před filmovým festivalem v rozsahu, který hostům z Karlových Varů a návštěvníkům filmového festivalu umožní si znovu užít neopakovatelný pohled na lázeňské město z ochozu bazénu. Budeme rádi, pokud na otevření bazénu pro širokou veřejnost přivítáme pana premiéra, neboť se vláda významně zasadila o začátek a rozjezd dlouho připravované modernizace celého komplexu budov hotelu Thermal.

Jaké práce je na bazénu včetně zázemí ještě třeba udělat? A kolik peněz jeho oprava stála?

Pracuje se na oživování systémů řízení, probíhá pokládka obkladů a dlažby, kompletace jednotlivých prvků ve vnitřních prostorách a zahradnické úpravy teras. Pokračují práce na interiérech restaurace Varyo v posledním patře budovy a stejně tak se připravuje na podzimní spuštění saunový svět. Ještě v tomto týdnu proběhne čištění soch Miloslava Chlupáče před vstupem do bazénu a úpravou prochází i bezprostřední okolí bazénového komplexu. Výstavba nových bazénů včetně technologie a zázemí pro návštěvníky vyjde zhruba na 140 milionů korun.

Bazén se opravuje a hotel je už částečně v provozu. Nestěžují si hosté? Kolik jich zatím hotel navštívilo?

Modernizace bazénu nemá vliv na komfort ubytování v hotelu. Samotný hotel stejně jako bazén prochází modernizací obálky věže a postupně se odhaluje z lešení. Nejnovější pokoje superior v nejvyšších patrech hotelu nejsou stavbou nijak ovlivněny a od znovuotevření ke konci června jsme v nich přivítali přes dva tisíce hostů.

Johnny Depp
Filmový festival navštíví Johnny Depp, cenu prezidenta dostane Jan Svěrák

Dodrželi jste při rekonstrukci hotelu rozpočtový limit, nebo náročná oprava stála více, než jste plánovali? Co ještě zbývá udělat?

Rekonstrukce Thermalu nekončí spuštěním bazénu a odstraněním lešení z hotelové věže. Od května 2021 do konce příštího roku probíhá oprava pláště hotelové podnože. Naše další investice budou směřovat do zázemí pro zaměstnance, zvýšení požární bezpečnosti, technického zázemí sálů, úprav veřejných ploch, kompletní opravy promenádní plochy a v neposlední řadě i garáží a parkových úprav v okolí hotelu. Technický stav některých konstrukcí byl velmi špatný, a proto jsme vynaložili poměrně vysoké částky nad původní plán na jejich sanaci a opravy či na likvidaci nebezpečných odpadů, jako například dehtové lepenky. Navíc v posledních měsících ceny stavebních prací a materiálů významně rostou, což se jistě dotkne výsledných cen u dalších připravovaných etap modernizace.