Příznivci taneční hudby se o víkendu sjeli na louku poblíž obce Údrč na Karlovarsku. Konečný počet návštěvníků odhadují policisté zhruba na 1 700.
„Akce byla hlášená jako veřejná hudební produkce na oslavu Prvního máje a pálení čarodějnic,“ informovala Zdena Papežová, mluvčí Policie ČR.

Podle ní nakonec návštěva překročila očekávání. „Technařů skutečně přijelo více, než se očekávalo. Odhadujeme jejich počet na 1 700,“ dodala mluvčí.
Policie podle ní nemusela zasahovat při žádných závažných záležitostech a akce z jejich pohledu byla relativně v klidu. „Zabývali jsme se hlavně monitorováním této party a také zajištěním bezpečnosti provozu, protože jsme kontrolovali vozidla odjíždějící z místa konání akce, aby řidiči nejezdili pod vlivem alkoholu a podobně,“ informovala Papežová.

Během neděle už podle ní začali účastníci technoparty postupně místo opouštět. „Nemáme hlášené žádné větší problémy, zatím se zdá, že vše skončí v pořádku,“ ujistila mluvčí policie.

„Technoparty se mi líbila, už jsem zde byl několikrát a má to vždy super atmosféru a relax v přírodě, kterému se nevyrovnají diskotéky a kluby. Určitě zase někdy přijedu,“ svěřil se jeden z technařů, který zavítal na party do Údrče z Plzně.