Starostkou Valče se stala Michaela Holubová (Nezávislí). Rozhodlo o tom zastupitelstvo. Do čela obce se tak historicky poprvé postavila žena. Ve funkci nahradila Aleše Kubíska (Nezávislí), jenž na tento post rezignoval. Důvodem podle něho bylo záměrné zahlcení úřadu rozmanitými požadavky, o něž se měl postarat jeden z bývalých zastupitelů. „Poslal na obecní úřad desítky podnětů na různá posouzení, chtěl ověřit či dohledat mnoho materiálů, čímž zcela zaměstnal chod radnice. Podle mě to byl záměr, abychom nemohli konat v jiných, daleko potřebnějších věcech. Neměl jsem čas to řešit, protože jsem neuvolněný starosta,“ vysvětlil Kubísek, který je zaměstnancem Národního památkového ústavu.

Podle opozičních Pirátů se starosta Kubísek nechoval příliš demokraticky. „Otevřená diskuse byla systematicky potlačována, přičemž jednotlivé projekty se prosazovaly silou, bez ohledu na potřebu přesvědčovat o jejich správnosti ostatní zastupitele a občany, jejichž připomínky, pochybnosti či dotazy se setkávaly s čím dál hlubším opovržením a přezíráním,“ řekl zastupitel Jiří Metod Kassl.

Nová starostka by chtěla napravit a hlavně zlepšit vztah mezi občany. „Abychom spolu dokázali lépe komunikovat. Myslím si, že tady žijí rozumní lidé, kteří se dohodnou,“ uvedla Holubová. Za prioritu pokládá také práci na rozvoji obce, aby v ní lidé zůstávali a nestěhovali se jinam. Zastupitelstvo, které má 9 členů, zvolilo také nového místostarostu, jímž se stal Tomáš Petr. Bude mít na starosti stavební rozvoj obce.

Ovce v sadu se vzácnými odrůdami ovocných stromů.
Místo sekaček jsou v sadu se vzácnými stromy ovce