„Peču každý rok," řekla Blanka Horvátová z Chebu. „Kdybych ale měla spočítat práci, elektriku, čas a nákup surovin, dostanu se na částku kolem tří set korun za kilogram cukroví. V obchodě ho mívají kolem 220 korun. Takže se ani nedivím, že většina žen raději zajde do obchodu. Jenže já bych nepřežila ten pocit, že mi po kuchyni před Vánoci nevoní vanilka, kokos nebo oříšky," usmála se. „Vánoční cukroví zásadně kupuji," uvedla Gabriela Brázdová z Mariánských Lázní. „Jsem od rána do večera v práci a nemám čas na to, abych se pachtila ještě s cukrovím. Ve volných chvílích se raději věnuji jiným aktivitám. Kupované je stejně dobré jako to domácí. Navíc si myslím, že je i mnohem levnější. Je ale velký rozdíl, kde cukroví koupíte. Hypermarkety určitě nebrat, už jen cena odpovídá tomu, že cukroví není upečené z kvalitních surovin. Spíš cukrárny, tam většinou nedávají do laskomin žádné náhražky."

Na kolik vlastně domácí cukroví hospodyňky vyjde? „Kilo vanilkových rohlíčků bez práce, úklidu a času mě vyjde tak na sto korun," řekla Helena Čechová. „Něco jiného je to například s košíčky. Jejich cena se ještě zvýší o krém. Takže počítám tak 150 korun za kilo. Kdybych nebyla vyznavačem tradičních Vánoc, asi bych do obchodu vyrazila také. Kdybych neušetřila peníze, tak čas určitě."

Některé ženy tvrdí, že své výhody má i kombinace pečení doma a kupovaného cukroví.

„Na chuť a pro své nejbližší vždy peču jejich oblíbené cukroví. Vanilkové rohlíčky, a lepené placky polité čokoládou s mandlí navrch," popisuje Radka Tichá z Karlových Varů.

„Ale protože nemám tolik času, upeču jen malé množství. Zbytek cukroví nakoupím. To přijde na stůl, až dojede domácí várka. Šetřím tak drahocenný čas," vysvětlila Radka.