Chce všechny pozvat do centra lázeňského města, a proto se rozhodlo změnit jejich lokalitu. Nově se Vánoční trhy konají před hotelem Thermal a na Mlýnské kolonádě.

„Vánoční strom bude před Thermalem, kde je pomyslný začátek trhů, a pódium s dalšími stánky návštěvníci najdou na Mlýnské kolonádě,“ uvedla primátorka města Andrea Pfeffer Ferklovás tím, že adventní trhy se budou konat i před Grandhotelem Pupp. Vedle stánků čeká návštěvníky trhů bohatý kulturní program, který včera odstartoval koncert Šárky Markové, BrasKVintetu a Josefa Laufera. Zároveň byl slavnostně rozsvícen vánoční strom i první adventní svíce. „Kulturní program je připraven na každý den od 1. až do 26. prosince. Těšit se návštěvníci trhů mohou například na Jitku Zelenkovou, Tomáše Savku nebo skupinu Maxim Turbulenc,“ dodala mluvčí karlovarské radnice Helena Kyselá.

V sobotu večer se vánoční strom rozsvítil v Nejdku na náměstí. Tam starostka města Ludmila Vocelková popřála všem příchozím pohodový adventní čas. „Užijte si nejen dnešní večer, ale celý vánoční program, který jsme pro vás na jednotlivé dny připravili,“ popřála starostka. Vánoční stromy se o víkendu rozsvěcovaly i v dalších městech na Karlovarsku. Vánoční strom mají například v Jáchymově, Nové Roli nebo Ostrově.