Ačkoliv do letošních Vánoc zbývají ještě dva a půl měsíce, město Karlovy Vary už ví, který strom poslouží jako vánoční. Jako v uplynulých letech bude stát na prostranství před Lázeňským sanatoriem Thermal.

Jak informoval mluvčí radnice Jan Kopál, vánočním stromem bude letos patnáctimetrový stříbrný smrk. "Vyrostl na zahradě domu ve Dvorech. Majitelka si ho prý přinesla z lázeňských lesů jako semenáček v roce 1987. Pracovníci Správy lázeňských parků ho v listopadu porazí a převezou na prostranství před Thermal, kde bude slavnostně rozsvícen o první adventní neděli 27. listopadu," upřesnil mluvčí karlovarského magistrátu.

Ačkoliv se města snaží kvůli energetické krizi utlumit své náklady, Karlovaráci i návštěvníci lázeňského města si mohou být jisti, že vánoční strom zůstane trvale osvícen. "Náklady na osvícení nejsou tak vysoké. Lidem navíc chceme dopřát vánoční atmosféru," komentoval situaci Kopál.

Kateřina Domalípová na srpnovém mítinku Andreje Babiše v Ostrově.
Budoucí místostarostka Ostrova: Rusko válku nevyhlásilo, o 1968 se dá diskutovat

Zatím zůstává otázkou, jak bude vypadat vánoční osvětlení v lázeňském území, které slouží jako slavnostní promenáda od Thermalu až na Mlýnskou kolonádu, kde se i letos počítá s konáním vánočních trhů. "Ještě se dolaďuje, zda něco z výzdoby oželíme, a jak to bude konkrétně vypadat. S výraznějším omezením ale nepočítáme, a to ani v případě vánoční výzdoby, která je umístěná na veřejném osvětlení v ostatních částech města," poznamenal.

Dodal, že advent začíná v Karlových Varech 26. listopadu a končí 26. prosince. Vánoční trhy mají být opět doplněny o kulturní program, který má být o adventních víkendech pestřejší. Město také shání zájemce, kteří by na vánočních trzích chtěli prodávat svůj sortiment.