Hazard, reforma zdravotnictví, dostavba silnice R6, vládní reformy a korupce. To byla témata, která byla na neformální schůzce karlovarského klubu Věcí veřejných skloňována nejčastěji. Véčkaři měli s kým diskutovat, vždyť na páteční setkání dorazily jejich politické špičky. Přijel předseda Radek John, vyjednavač Vít Bárta a také poslankyně Jana Suchá.

Kateřina Linhartová, nová předsedkyně klubu karlovarských véčkařů, tak mohla s vedením zvažovat strategii do krajských voleb. A že to nebude mít tato skandály opředená strana jednoduché, to neskrýval ani předseda John. „Teď se můžeme odrazit jenom ode dna. Na rozdíl od jiných politických stran jsme nic neukradli,“ uvedl.

Také Vít Bárta zdůraznil, že véčkaři se musejí zvednout. „Bude to krev, pot a slzy, ale je nás stále více,“ upozornil. Podle Johna půjdou véčkaři do krajských voleb tam, kde jsou důležitá a nosná témata. „Dáme jim z centrály podporu a nebudeme jim mluvit do toho, s kým se rozhodnou jít do případné koalice,“ vysvětlil. Kromě dostavby R6, kterou by véčkaři ve vládě rádi prosadili, budou bojovat také proti hazardu. „Sedm miliard nechává stát ležet na ulici.

Chceme revokovat navržený zákon. Hádka to ale bude zoufalá a poměrně beznadějná,“ zhodnotil pozici véček pro včerejší vládní vyjednávání Vít Bárta.


Jednání se stranickým vedením VV se na pozvání Radka Johna zúčastnil také odvolaný náměstek Jiří Kotek (Alternativa). „Shromáždění zástupci z obcí a měst Karlovarského kraje mi vyjádřili podporu a požádali mne, abych pokračoval v činnosti a nedopustil návrat staré koalice ODS a ČSSD. Také zdůraznili nutnost nevzdat řešení starých kauz,“ uvedl Kotek.