Extraligový hokejový klub HC Energie, který až dosud vlastní společnost Trade Group Karla Holoubka, mění majitele. Podle předběžných návrhů by 40 procent mohly koupit Karlovy Vary, a to za korunu, 50 procent by získal investor, jehož zatím Holoubek nechce jmenovat, a zbývajících 10 procent by zůstalo v držení Hockey Clubu Karlovy Vary.

„Město se zároveň zavazuje, že po nabytí tohoto vlastnictví by uskutečnilo do HC Energie příplatek 10 milionů mimo základní kapitál,“ stojí v dokumentu, který 23. srpna projedná rada města. Podle primátorky Andrey Pfeffer Ferklové (ANO) ale zatím není nic definitivní. „V tuto chvíli jednáme. O možné alokaci finančních prostředků s majitelem klubu HC Energie i případným novým vlastníkem několik týdnů diskutuji. Za hokejovým klubem a extraligou stojím a ráda bych našla pro obě strany schůdné řešení o jejím zachování. V současné době debatujeme o různých variantách spolupráce. Konečné slovo bude mít ale rada města a zastupitelstvo,“ zdůraznila primátorka Ferklová.

Roční rozpočet HC Energie činí podle majitele klubu Karla Holoubka 90 až 95 milionů korun a on sám sice klub prodává, ale neloučí se. „Na hokej bude Trade Group stále přispívat. Zbavím se vlastnictví, ne financování. Po 30letech už jsem ale unavený a byl bych rád, kdyby do toho město šlo,“ uvedl Holoubek.

Jeho podmínkou při případné transakci je, že hokej, včetně toho mládežnického, který má 400 dětí, zůstane v Karlových Varech. Výstavba KV Areny, v níž se hokejová extraliga hraje, stála město 1,5 miliardy korun a do povědomí vstoupila dnes už legendární losovačkou, tedy cinknutým výběrovým řízením na zhotovitele. Karlovy Vary si ale hokej považují.

„Šest milionů činí příspěvek na mládežnický hokej, sedm milionů je příspěvek na pronájem ledových ploch a šaten pro mládežnické týmy. Tyto prostředky jsou poukazovány KV Areně,“ uvedla Helena Kyselá, mluvčí karlovarského magistrátu. 500 tisíc korun činí příspěvek pro spolek Hockey Club Karlovy Vary a Nadace města Karlovy Vary přidělila HC Energii 10 milionů korun na podporu extraligového hokeje. Letošní příspěvek na provoz celého souboru objektů KV Areny, tedy haly, bazénu a míčové haly je 23,9 milionů. Na hokej každoročně přispívá i Karlovarský kraj, letos částkou zhruba 7,5 milionu korun.