Lázeňské město Karlovy Vary má od úterka 23. ledna částečně nové vedení. K jeho obměně došlo na základě rezignace prvního náměstka primátorky Tomáše Trtka (ANO). Ten odchází nejen z postu prvního muže města, ale rozhodl se ukončit i své působení v zastupitelstvu. Vzhledem k tomu, že rezignaci na tento post podal až 23. ledna, mandát mu vypršel o půlnoci na středu 24. ledna, zatím se na jednání zastupitelstva, které se konalo právě v úterý, neřešila personální obměna v řadách zastupitelstva.

Změny na radnici kvůli Trtkovo odchodu jsou poměrně složité, protože dochází i k jinému přerozdělení gescí, kteří mají na starosti jednotliví náměstci a radní. Trtek, který se posledního jednání zastupitelstva účastnil, ani tady ale konkrétně nesdělil důvody jeho radikálního a velmi nečekaného rozhodnutí. „Chtěl bych poděkovat všem voličům, všem zastupitelům i všem členům vedení města. Důvody, proč odcházím, jsou osobní. Je tu řada věcí, které mi znemožňují vykonávat funkce, jak jsem si představoval. Nepřišlo mi fér nedělat svou práci naplno,“ uvedl pouze Trtek, kterému primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) poděkovala za spolupráci.

Na pozici prvního náměstka primátorky ho střídá dosavadní náměstek Martin Dušek (ANO), který bude i nadále gesčně řídit oblast kultury, školství a tělovýchovy. Duška naopak nahradí v pozici řadového náměstka stávající neuvolněný radní Lubomír Kovář (ANO), do jehož gesce přejde většina kompetencí odcházejícího Trtka, a tím je odbor rozvoje a investic, odbor informačních technologií a Dopravní podnik Karlovy Vary. Kovář také úterkem převzal odbor strategií a dotací, které měl na starosti doteď uvolněný radní Petr Bursík (ODS). „Dvacet sedm let působím ve sdružení Euroregio Egrensis, kde jsem měl možnost seznámit se s dotační politikou. Od roku 2018 jsem neuvolněným členem rady města,“ prozradil na sebe nový náměstek primátorky.

Bursík bude mít nově v gesci technický odbor. Prázdné místo v radě pak zaujal zastupitel Jaroslav Hrdlička (ANO), který se ale úterního jednání účastnit nemohl, protože jak informovala primátorka, byl covid pozitivní. Volba nového zastupitele by měla přijít na řadu na nejbližším jednání zastupitelstva, které se ovšem koná až 9. dubna.