„Přijeďte se podívat k nám na Růžák. Na parkovišti zarůstají dvě auta travou, a nikdo s tím nic nedělá. Vždyť jsou to vraky,“ volal před nedávnem do redakce muž z Chomutovské ulice. Ačkoliv vozy už skutečně řadu měsíců stojí na stejném místě, není podle velitele městské policie Marcela Vlasáka striktní konstatování, že jde o vraky, na místě.

„Abychom mohli vést podobně odstavené vozidlo jako vrak, musí splňovat řadu kritérií. To, že s ním nikdo delší dobu nejel, ještě neznamená, že je to vrak,“ vysvětlil Vlasák.

Jednou z podmínek podle jeho slov je, že vůz nemá poznávací značky a je zjevně trvale nezpůsobilý k provozu. „Pokud už ale vůz vedeme v našich statistikách jako vrak, běží jeho vlastníkovi po vyvěšení na úřední desce dvouměsíční zákonná lhůta. V poslední době ovšem registrujeme snahy tuto lhůtu zkrátit,“ doplnil velitel. Ročně řeší strážníci několik desítek podobných případů. „V devadesáti procentech případů se nám daří vůz z ulice odstranit. A to je velice úspěšné,“ dodal velitel karlovarských strážníků.