Kritika slušnými slovy, kroucení hlavami, ale také nadávky a sprostá slova. To je už několik měsíců kolorit v lokalitě u Městského divadla v Karlových varech a u Nové louky. Domácí turisté, cizinci i Karlovaráci zde totiž denně přeskakují a obcházejí díry do země. Stále se tady kope nějaké potrubí.

„Už rok a více tady není pokoj. Donekonečna se zde otevírá a zase zavírá komunikace, nyní je obrovská díra jak do středu země přímo před Městským divadlem. A přitom, když se tam dolů podívám, dělníci povětšině jen postávají a opírají se o lopaty a krumpáče,“ stěžuje si majitelka jedné z blízkých provozoven, která z oken vidí přímo na inkriminovaná místa.

Karlovarský důchodce František Žídek si zase stěžuje na neefektivnost výkopů. „Když se vědělo, že je třeba opravit roury s termální vodou ucpané sedimentem, proč se rovnou neopravovaly také prorezavělé horkovody a co já vím ještě. Vždyť je to tady jako vnějakém Kocourkově,“ zlobí se právem starý pán.

Ředitel Karlovarské teplárenské Roman Miarka však má ve věci zcela jasno. „Povolení k opravě horkovodu od města máme, termín plníme. Do konce září budeme s pracemi hotovi. Musíme kopat a úseky uzavírat postupně tak, abychom nebránili přístupu na Husovo náměstí nebo do Škroupovy ulice,“ vysvětluje ředitel Miarka.