Nově se budou žádosti podávat elektronicky, jako tomu bylo vloni poprvé u takzvaných kotlíkových dotací. Mění se i termín podání žádostí. Nově budou moci o krajské příspěvky žádat od 1. února do 28. února.

„Včelaře chceme ušetřit nedůstojného čekání ve frontě u podatelny na krajském úřadě, kterou si hned zkraje nového roku museli v minulosti vystát na přijetí žádosti. Připravili jsme jednoduchý elektronický formulář, který včelaři najdou na krajských internetových stránkách. Mohou si ho vyplnit předem a v uvedený čas získat za pomoci elektronické registrace pořadí. Do deseti pracovních dnů by pak měli doručit na krajský úřad potřebné dokumenty,“ uvedl krajský radní Karel Jakobec.

Formulář a další potřebné informace najdou zájemci na krajských webových stránkách pod záložkou Životní prostředí. Každý z žadatelů může získat částku až do výše 14 000 korun, celkem kraj vyčlenil na podporu včelařů 1,4 milionu korun.

Kraj podporuje včelařství od roku 2009. „Dotační program pomáhá zvyšování počtu včelstev, zkvalitnění jejich chovu i k přilákání mladých včelařů, aby pokračovali v tradici. Tato podpora má velký ohlas a včelaři se o možnost dostat příspěvek vždy zajímají. Svědčí o tom 151 podaných žádostí v loňském roce,“ podotkl Jakobec. Kvalitní med a včelí produkty například z oblasti Doupovských hor a Slavkovského lesa se pravidelně umisťují v popředí soutěží, jako je Dobrota Karlovarského kraje a Regionální potravina.