V historické a památkově chráněné budově bude šedesát lůžek. „Spolu s novým lázeňským domem vznikne i naprosto nová kavárna, kterou chceme zrenovovat do původního stylu druhé poloviny devatenáctého století. Kavárna byla i tenkrát součástí domu Esplanade, kde i nyní najdeme původní obložení, štuky, ale i původní zastřešenou, litinovou terasu,“ říká za společnost Algon generální ředitel Monti Spa Otakar Skala.

Františkovy Lázně se budou moci chlubit novou kavárnou a dalším lázeňským domem. Společnost Algon totiž chystá rekonstrukci bývalého lázeňského domu Esplanade.Františkovy Lázně se budou moci chlubit novou kavárnou a dalším lázeňským domem. Společnost Algon totiž chystá rekonstrukci bývalého lázeňského domu Esplanade.Zdroj: Deník/Kateřina Butaki

Stavba se nachází naproti Divadlu Boženy Němcové vedle parku. „Má nádhernou polohu v samotném centru města a jedná se o registrovanou kulturní památku, která je součástí městské památkové rezervace. Jsme přesvědčení, že to bude jedna z nejkrásnějších budov ve Františkových Lázních a kavárna bude jedna z nejmalebnějších nejen u nás ve městě, ale i v celém lázeňském trojúhelníku,“ usmívá se.

Podle starosty Mariánských Lázní Martina Kaliny příliš doba privatizace, kdy převod veřejného majetku přešel do soukromého vlastnictví nepomohl. Mnoho vlastníků se o své nemovitosti po celá léta nestará.
Mariánské Lázně mají svá ostudná místa. Podívejte se na zchátralé domy

Nová lázeňská kavárna bude jedinečná tím, že bude situována v původním lázeňském stylu. „Chceme zachovat samotnou duši těchto prostor včetně nábytku a všeho, co se do interiéru bude zhotovovat, aby z toho sálal dech klasického lázeňství před dvěma sty lety a moc se na tu proměnu těšíme,“ dodává Skala.

Když vše půjde podle plánu, návštěvníci budou moci na první kávu a zákusek v průběhu roku 2024. Náklady se vyšplhají na zhruba šedesát milionů korun.

Konec července a začátek srpna tohoto roku bude ve znamení tradičně dechové hudby a mezinárodního festivalu dechových orchestrů FIJO 2022..
Cheb se v létě rozezní dechovou hudbou, FIJO oslaví padesát let