Ani měsíc už nezbývá do vypuknutí největšího filmového svátku u nás, tedy mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. A velmi oblíbené stanové městečko hlásí: Jsme připraveni a máme velkou novinku.

„Letos se nám povedlo dotáhnout do konce zbudování předprodeje vstupenek přímo ve stanovém městečku," řekl nadšeně jednatel společnosti KV City centrum Petr Masák. Po dvou letech, kdy si přímo o tuto službu psala početná skupina filmových nadšenců, je tak realitou.

„Plocha pro městečko pro batůžkáře se bude nacházet ve stejné části Rolavy jako v loňském roce," konstatoval Masák. Navíc není k ubytování v městečku potřeba žádné rezervace. „Loni zde přes noc bylo nejvíce 800 nocležníků, zvládli bychom ale i dvojnásobek," vysvětlil Masák.

Stejná jako v minulém roce je i cena za jedno přespání. Suma je tedy 80 korun za osobu a noc plus výběr městského poplatku 15 korun za osobu a noc. To se však netýká českých studentů do 26 let. V ceně dostanete sprchy či nabíjení notebooku a mobilu zdarma.

Představitelé stanového městečka ujišťují nocležníky, že se nebude opakovat situace z období před třemi roky, kdy nebyla dostatečná kapacita sprch a teplé vody. „Rolava má kapacitu akvaparku, stačí jen dopředu zapnout sluneční ohřívače a vše bude v pořádku. Kromě krátkodobých výpadků kvůli zvýšenému zájmu o sprchu," ubezpečil Masák.

V provozu je už i speciální e-mailová adresa, kam mohou lidé psát své dotazy. „Nejčastější dotazy jsou ohledně parkování, dostupnosti městečka pro invalidy či nutnosti rezervace," dodal Masák s tím, že rezervaci nepotřebujete, areál je dostupný pro invalidy a parkování přímo u stanů není možné.

Ubytování je možné od čtvrtka 3. července od 15:00 do neděle 13. července opět do tří hodin odpoledne.