Boj o titul krajského mistra vhodu mobilním telefonem do dálky, řadu dalších zajímavých soutěží, možnost odevzdání vysloužilé elektroniky k recyklaci a na závěr koncert skupiny Kryštof. To vše nabídne krajské kolo Mistrovství České republiky vhodu mobilem, které se uskuteční zítra od 9 hodin na koupališti Rolava v Karlových Varech.

„Akce tohoto typu považuji za velice přínosné a doufám, že se vKarlových Varech podaří nejen překonat český rekord, ale zároveň si občané odnesou poučení, že mobilní telefony je třeba recyklovat,“ řekl krajský radní Jaroslav Bradáč. Na koupališti Rolava se bude házet mobily do dálky ze stoje a křesla, na cíl a poslední disciplínou bude freestyle. Zúčastnit se může každý z příchozích, vítěz bude pozván na završující klání, ze kterého vzejde mistr republiky. Návštěvníci si budou také moci zasoutěžit ve vzpírání elektročinky nebo společně sodborníky zČeské astronomické společnosti pozorovat Slunce. „Při přípravě akce chceme nejen najít mistra republiky vhodu mobilem, ale také podpořit třídění vysloužilých mobilů a dalšího elektroodpadu. Vybrané stále funkční mobily budou totiž repasovány a poputují kdětem dodětských domovů, zatímco nefunkční budou ekologicky zrecyklovány,“ uvedla Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Hod mobilem jako sportovní odvětví měl premiéru vroce 2000 ve Finsku, kde se také koná světový šampionát. Národní mistrovství pořádá řada evropských zemí, například Norsko, Švýcarsko, Španělsko či Lichtenštejnsko, ale i Spojené státy. Držitelem světového rekordu je Chris Hughff zVelké Británie za hod dlouhý 95,83 metru. Nejlepším výkonem vČeské republice je 74,42 metru vmužské kategorii a 35,61 metru vženské.⋌