Nádražní ulice ve Žluticích, jedna z nejfrekventovanějších komunikací města, je nyní v rukou stavbařů a prochází kompletní rekonstrukcí. „Na opravu jsme získali sedmimilionovou dotaci, dva miliony hradíme z městského rozpočtu,“ uvedl starosta Jaroslav Vojta.

Oprava Nádražní ulice je rozdělena do dvou etap a první opravený úsek bude město přebírat už zítra. „První etapa zahrnuje opravu silnice, druhá opravu chodníků. Ta by měla být dokončena do konce listopadu,“ vysvětlil starosta. Opravy zahájily Žlutice také v obcích, které pod toto město spadají.
„V Protivci jsme zahájili opravu kapličky za 320 tisíc korun. Sto tisíc jsme obdrželi od Karlovarského kraje, zbytek hradíme ze svého rozpočtu. Podle odhadů odborníků bude ale rekonstrukce této církevní památky stát více, než jsme předpokládali. Když stavbaři střechu odkryli, zjistili, že bude třeba zesílit krov,“ dodal Jaroslav Vojta.

Kaplička má už nyní novou měděnou střechu a starosta předpokládá, že nová krytina vydrží a odolá i nájezdům vandalů. Kaplička totiž stojí uprostřed návsi v zástavbě protiveckých domů