VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve ztrátě je KV Arena i Alžbětiny lázně

Karlovy Vary - Žádné výhrady nemá vedení města proti hospodaření pěti městských společností. Přestože dvě jsou ve ztrátě a další z nich vykazují minimální zisk. Žádné personální změny tedy rada nechystá.

27.6.2016
SDÍLEJ:

V MÍRNÉM ZISKU. Společnost KV City Centrum, která má mimo jiné na starost areál Rolava, dosáhla mírného zisku.Foto: Foto Deník šmu

Nejhoršího výsledku dosáhly Alžbětiny lázně, které vykázaly saldo 4,4 milionu korun. Ani tato vysoká částka ale primátora Kulhánka neznepokojila. „Jde o městem nedotovaný lázeňský provoz a v tomto kontextu lze výsledek hodnotit jako příznivý," uvedl. Ztráta Alžbětiných lázní bude zaúčtována na účet Neuhrazená ztráta minulých let. Tržby těchto lázní činily 29 855 000 Kč

To KV Arena se ztrátou 1,4 milionu korun dělá karlovarským radním větší starosti. Protože tato společnost dostává od města osmnáctimilionovou dotaci ročně. I KV Arena se ale dočkala od vedení města porozumění. Do provozu byla nově uvedena hala pro míčové sporty a venkovní bazén, což se v hospodaření haly podle radních negativně promítlo. Ztrátu KV Areny chce město řešit peněžitým příplatkem jediného společníka mimo základní kapitál. Tržby KV Areny činily 38 014 000 Kč.

Největšího zisku, přes šest milionů korun, dosáhl Dopravní podnik Karlovy Vary. Z toho bude 2,4 milionu převedeno do reinvestičního fondu, zbytek, tedy 4 424 361,46 koruny, bude vyplacen akcionáři, tedy městu, formou dividendy. Tržby Dopravního podniku činily 242 795 376 korun.

Karlovarská městská je spící akciovou společností města, která se podle radních zatím nevyvíjí. I tato společnost ale prokázala ztrátu, byť minimální, a to přes pět tisíc korun. Podle primátora Kulhánka jsou to peníze, které šly na různé poplatky, a ztráta bude zaúčtována na účet Neuhrazená ztráta z minulých let. Na tržbách má tato společnost nulu.

Společnost KV City Centrum je v mírném zisku. Ten činí 262 tisíc korun a bude zaúčtován na účet Neuhrazená ztráta minulých let. Tržby společnosti KV City Centrum činí přes 10 milionů a jednatel i členové dozorčí rady obdrželi jako jediní mimořádné odměny. Jednatel 30 tisíc korun, každý člen dozorčí rady 10 tisíc korun.

Autor: Ivana Kalinová

27.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Rostliny konopí na zahrádce v Karlových Varech.
4

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení