Nyní již odvolaný předseda organizace Vladimír Kameník údajně bez vědomí výboru a většiny členů založil v září svůj nový spolek pod názvem organizací dosud používaného loga Věčně mladí Varáci.

Následovala reakce výboru, který 19. listopadu Vladimíra Kameníka, a s ním i místopředsedkyni Ludmilu Fišerovou odvolal z funkcí. „Mimořádného jednání výboru se zúčastnilo všech 12 členů, 9 hlasovalo pro odvolání obou. Nevíme, jak se povedlo našemu bývalému předsedovi a bývalé místopředsedkyni logo zrušit bez vědomí zbytku členů výboru a bez projednání na výborové schůzi,“ uvedla nově zvolená předsedkyně základní organizace Seniorů ČR Severní Milena Krausová.

Základní organizace Seniorů ČR, která má v současnosti kolem 250 členů, se od nově založeného spolku distancuje. Jenomže momentálně není jasné, kolik lidí v mateřské organizaci zůstane, a kolik případně přetáhne na svou stranu Vladimír Kameník. Z jeho počínání byla Milena Krausová smutná.

Ilustrační foto.
Hlavní ceny si letos pěvci odvezli do Tchaj-wanu a Jižní Koreje

Prý se k nim bývalý předseda nechoval hezky a měl se vyjádřit v tom smyslu, že v podstatě dělal všechno jenom on.

Vladimír Kameník nejdříve svůj počin vedoucí k odchodu ze Základní organizace Seniorů ČR Severní a vytvoření nového spolku důchodců Věčně mladí Varáci nechtěl komentovat. Prý je to složitá záležitost. Pak ale přece jen něco řekl. Podle něho byly důvodem nedobré vztahy ve výboru, které trvaly už delší čas.

Na dotaz Deníku, proč si nechal zaregistrovat nový spolek pod logem, který používala mateřská organizace, aniž by to členům dal vědět, uvedl, že neměl jinou možnost. Pokud by to udělal, byl by prý vystaven jejich tlaku a kampani proti tomuto záměru. Kolik členů bude jeho spolek mít, není zatím jasné. Kameník uvedl, že se to teď dává dohromady.

Takříkajíc jak přes kopírák se nyní opakuje situace, která předcházela vzniku základní organizace Svazu seniorů Severní v roce 2014. Tenkrát se také odštěpila od jiné organizace seniorů.

„Iniciátorem toho byl tehdy pan Kameník. Říkal jsem si, proč ne, když je tu skupina seniorů, která chce být aktivnější,“ uvedl Jiří Klsák, který tehdy působil jako náměstek primátora. „To, co se stalo teď, je pro mě novinka. A příliš to nechápu,“ poznamenal Klsák.

Ilustrační foto
Vláda přiklepla miliony pro BMW, region na tom vydělá