Navíc úmyslně falšovala účetní podklady a vykazovala další účetní doklady, které nesouvisely s hlavní náplní, činností a posláním spolku. Obviněná žena v roce 2016 úmyslně změnila účtenky za nákup, které poté založila do účetní evidence občanského sdružení, v němž byla vedoucí.

Opakovaně na daňový doklad připsala před uvedenou částku další číslo, a tím pozměnit celkovou částku za nákup. „Například na účtence za nákup dárkových předmětů v částce 152 korun připsala na doklad číslici 3, čímž doklad změnila na částku 3 152 korun. Celkovou částku na dokladu tak navýšila o 3 000 korun. Do daňové evidence také zapisovala výdajové a příjmové položky plateb, ke kterým nedoložila žádné doklady. Tím zkreslila hospodaření spolku,“ uvedla k případu mluvčí krajské policie Kateřina Böhmová.

Při provedené kontrole vyúčtování poskytnuté dotace z rozpočtu města byla zjištěna škoda v neuznatelných položkách, zfalšovaných dokladech a sporných nákladech v celkové výši téměř 55 000 korun. V případě prokázání viny může soud poslat obviněnou ženu až na dva roky do vězení.