Nesedět doma u počítače či televize, ale skvěle si zasportovat. To byl plán dětí, které se zúčastnily příměstského tábora pořádaného Městským domem dětí a mládeže Ostrov. Letos byla účast dětí nadprůměrná.

„Toto už je třetí turnus. Zájem je opravdu veliký, za což jsme samozřejmě moc rádi. Dá se říct, že máme v podstatě přesah," pochvaloval si Filip Tomáň, vedoucí tábora. Podle něj se program vybíral hodně podle počasí. „Děti si zahrály například vybíjenou, fotbal. Zároveň tady máme dobré podmínky na minigolf, kuželky či florbal," doplnil vedoucí.

Příměstský tábor nezapomíná ani na současnou nejsledovanější událost – letní olympijské hry. „Děti je hodně sledují, proto jsme jim například připravili šanci vyzkoušet si hod oštěpem a také běh. Moc se jim to líbilo," doplnil Tomáň.

Tento turnus ozvláštnilo svou návštěvou také Centrum na podporu integrace cizinců pro Karlovarský kraj, které děti seznámilo se svou činností. „Připravili jsme program pro děti z příměstského tábora MDDM Ostrov. Přivedli jsme jednu z našich klientek Jasllen Mary Gnanamichael, původem z Indie, a snažili jsme se dětem představit indickou kulturu. Paní Jasllen na úvod zazpívala v sanskrtu jednu z tradičních indických modliteb „Arathi song", následovala krátká přednáška o Indii a poté jsme s dětmi cvičili jógu a ukázali jsme jim, jak se obléká sárí, tedy tradiční indický oděv žen Nakonec jsme děti vzali ven do ostrovského parku, kde pro ně byla připravená soutěž zaměřená na nabyté znalosti o Indii. Vítězný tým obdržel malou odměnu," konstatovala sociální pracovnice Tereza Grossmannová z Centra na podporu integrace cizinců pro Karlovarský kraj.

Tento turnus sportovního příměstského tábora byl letos poslední. „Je však připraven i další tábor, který je přírodovědně sportovní. V rámci něj se děti podívají například na hrad Loket či do lesoparku v Chomutově. I o tento tábor je velký zájem," seznámil s další nabídkou Tomáň.

Důkazem, že jsou příměstské tábory v Ostrově dělány velmi dobře, byly spokojené úsměvy dětí, které se do různých sportů a disciplín vrhaly s velkým nasazením. „Tábor byl připravený velmi dobře, moc jsme si to užily a pobavily se," zhodnotily tábor děti.