V provozu jsou v Krušných horách zejména větší skiareály, které mají dostatek zásob technického sněhu. Hory navíc ožijí maškarním karnevalem nebo legendárním závodem v telemarku.

Na Chebsku už je v provozu pouze skiareál Mariánky, který nabízí stále skvělé podmínky. Ukončení zimní sezony plánují tamní vlekaři na 1. dubna. Na sjezdovce Krakonoška je místy až metr sněhu, oblíbený Slalomář disponuje šedesáti centimetry.

Rušno bude o víkendu ve skiareálu Neklid-Boží Dar. Tam na svazích leží až 80 cm sněhu. Upravené jsou sjezdovky i snowpark s mnoha překážkami. Zatímco v týdnu je provoz na některých vlecích omezen, o víkendu a na velikonoční pondělí pojede komplet celý skiareál. V sobotu se vyznavači zimních sportů vypraví na již 23. ročník legendárního závodu v telemarku KIWI CUP. Ten se pojede na vleku E. Jedná se přitom o závod v historickém i soudobém telemarku. K vidění budou dobově odění závodníci na dřevěných lyžích, kteří budou soutěžit na speciálně připravené trati, zakončené mohutným skokem. Otevřeny budou rovněž kategorie moderní telemark a klasické lyže. Program završí večerní zábava s živou hudbou a promítání dokumentárních filmů z předchozích ročníků. Pondělí pak bude patřit maškarnímu karnevalu. Na horách se už lyžuje za mimosezonní jízdné.

Stejně je tomu i v horské Bublavě na Sokolovsku. Ta láká také na kvalitní lyžařské podmínky na samém konci zimy. „Všechny sjezdovky jsou výborně vysněžené a čerstvě upravené. Na Bublavě sezona ještě nekončí, neboť na svazích leží ještě půl metru sněhu," sdělil provozovatel tamního skicentra Jiří Lhota s tím, že vlekaři očekávají, že letošní sezonu ukončí až v dubnu.

Podle meteorologů bude o víkendu počasí na horách přát. „Denní teploty se budou pohybovat okolo pěti stupňů, přičemž ráno bude ještě mrznout. Jaro se o slovo přihlásí už příští týden," sdělil klimatolog Rudolf Kovařík.