Klobouk dolů. Děti a zaměstnanci Základní školy Dukelských hrdinů z Karlových Varů si skutečně zaslouží velkou pochvalu za mimořádnou akci, která se zde ve středu 7. prosince uskutečnila v rámci oslav svatého Mikuláše. Společně totiž dokázali zorganizovat charitativní school bazar, na němž se vybral rekordní obnos peněz, ale i cestu pekelným sklepem, která byla velmi profesionální.

V přestrojení přitom peklem provázali tři hodiny především starší žáci a také učitelé a další zaměstnanci, kteří se svých rolí zhostili jako zkušení herci. Ve tmavých prostorách, které byly symbolicky osvětleny jen umělými svícemi, plnily děti důkladně promyšlené úkoly. Za získané správné odpovědi pak dostaly heslo k truhle, kde se skrýval pergamen s tajemným textem. Ten pak musely odříkat samotnému Luciferovi, kterého ztvárnil učitel přírodopisu a zeměpisu Petr Slabý. Všechny děti, hodné i ty zlobivější, se nakonec dostaly k Mikuláši s andělem.

Zdroj: Kopecká Jana

Zatímco za návštěvu pekla Čertovina, který se nachází v Pardubickém kraji, zaplatí dítě 380 korun, pekelná cesta na Dukle byla pro všechny zcela zdarma. Letošní akce nahradila velmi oblíbenou strašidelnou stezku, která se koná na konci října v rámci Halloween.

Klingenthal bude žít v únoru hokejem.
Velkolepý hokejový svátek v Klingenthalu. Vary tam chystají i autobusy

„Do akce se zapojila téměř celá škola. Menší děti, a to i ty z nultých ročníků, vyráběly věci do školního bazaru. Žáci osmých a devátých tříd se pak ve velkém zúčastnili prodeje a cesty peklem,“ komentovala středeční akci ředitelka školy Eva Doušová.

School bazar se konal na základní škole Dukelských hrdinů už poněkolikáté. Letos jeho výtěžek putuje Společnosti pro ranou péči. V minulosti šly peníze například do SOS vesničky, ostrovského útulku Macík nebo pro Žirafu. „Vybrali jsme rekordní částku, a to 18 675 korun. Letos jde výtěžek na ranou péči, protože jsme sami na škole zjistili, jaké mají tyto rodiny problémy s financemi. Vrátila se nám jedna paní učitelka po mateřské, která má právě takové zkušenosti. Mnoho věcí jí pojišťovny neproplácejí. A protože jde o velmi důležité téma, probírali jsme ho i s menšími dětmi v rámci vyučování,“ dodala ředitelka školy.

A protože měla pekelná cesta, na níž se stála i půlhodinová fronta, velký ohlas a protože se neprodaly všechny vyrobené dárky, ve čtvrtek se akce zúčastnil i atletický oddíl.