Sportoviště vybudovala společnost RVL13 a vzniklo díky podpoře města Nejdek. Hřiště je určeno pro všechny, kteří si chtějí zacvičit vahou vlastního těla na čerstvém vzduchu. Ať už pro teenagery, jejich rodiče i aktivní seniory. Na své si přijdou i vyznavači parkouru. Všichni ocení měkký a bezpečný povrch dopadové plochy. Na přípravě hřiště se podíleli nejlepší tuzemští workouteři, kteří, připomínkovali návrh a testovali jeho prvky.

Nové hřiště pro všechny generace v Nejdku.Zdroj: Deník / Redakce

„Jsme velmi rádi, že jsme v našem městě mohli otevřít tak moderní hřiště, které nabízí možnost jak populárního cvičení s vlastní vahou – tedy workout, ale také dnes velmi oblíbený parkur,“ uvedla starostka Ludmila Vocelková.
Hřiště je přímo v centru města u náměstí Karla IV., před základní školou. Sportovcům přináší nejmodernější cvičební prvky pro venkovní cvičení – streetworkout.

„Je ojedinělé tím, že kromě streetworkoutových prvků nabízí i cvičební prostor pro dnes tak populární parkour. Velké sportoviště má přes dvě stě metrů čtverečních. Počtem prvků jako jsou hrazdy, bradla, žebřiny, lavice, horizontální žebříky či prolézačky se řadí k nejkomplexnějším hřištím tohoto druhu v Karlovarském kraji,“ uvedl Filip Poštulka, mediální zástupce společnosti, která hřiště vybudovala.

Sochy z betlému na karlovarských vánočních trzích se naštěstí podařilo zachránit.
Vandal podpálil betlém ještě před začátkem trhů